GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUNLU FET֒CÜYE AKIN ÇORAP DARBESİ!

GİRESUNLU FET֒CÜYE AKIN ÇORAP DARBESİ!

Tarih 11 Kasım 2022, 18:15 Editör Dursun ONUR

TIME SON DAKİKA HABER- Giresunlu sözde iş insanı Ali Yarkın'ın sahibi olduğu ve beş yıl önce FETÖ'den el koyulan Akın Çorap, TMSF tarafından satışa çıkarıldı.
Giresunlu sözde iş insanı Ali Yarkın'ın sahibi olduğu ve beş yıl önce FETÖ'den el koyulan Akın Çorap, TMSF tarafından satışa çıkarıldı.

TMSF, FETÖ bağlantısı nedeniyle 2017 yılında el konulan 'Akın Çorap Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü 235 milyon TL muhammen bedel üzerinden satışa çıkardı.

SATIŞ İLANI RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) kayyum olarak atandığı Akın Çorap ile Sufi Çorap'a ait mal, hak ve varlıklar ile sözleşmelerden Fon Kurulu Kararı ile oluşturulan ve satışına karar verilen 'Akın Çorap Ticari ve İktisadi Bütünlüğü' satışa sunuldu.

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Akın Çorap Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün satış ihalesi, 235 milyon TL muhammen bedel üzerinden 14 Aralık'ta yapılacak. İhaleye 13 Aralık'a kadar teklif verilebilecek.

AKIN ÇORAP,  5 YILDIR TMSF YÖNETİMİNDE

2017 yılında FETÖ terör örgütüyle bağlantıları nedeniyle el konulan ve TMSF'nin kayyum olarak atandığı Giresun orjinli Akın Çorap yaklaşık 50 yıl önce kuruldu. Giresun ve İstanbul'da iki büyük fabrikası bulunan şirkette 650 kişi çalışıyordu.

ŞİRKETİN SAHİBİ GİRESUNLU FETÖ'CÜ ALİ YARKIN

Yıllık 85 milyon çift çorap üreten ve 50 milyon cirosu olduğu belirtilen şirket Türkiye'nin en büyük 5 çorap üreticisinden biri konumundaydı. Şirketin kurucusu sözde iş insanı Giresunlu (Keşap) Ali Yarkın, FETÖ'nün finans ayağı Bank Asya'nın da ortakları arasındaydı.

GİRESUN'DA YAKALAMA KARARI SONRASI YURTDIŞINA KAÇTI

Anımsanacağı üzere, vakti zamanında Giresun'da yürütülen FETÖ soruşturması çerçevesinde Ali Yarkın hakkında yakalama kararı da çıkarılmıştı. Yargı kararı sonrası  FETÖ finansörü olmakla suçlanarak her yerde aranan Yarkın- nasıl olduysa artık haliyle şimdilik meçhul ama- tası tarağı toplayarak apar topar yurtdışına kaçmıştı.

Bu haber 1472 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

NURETTİN CANİKLİ SUSKUNLUĞUNU BOZDU!

NURETTİN CANİKLİ SUSKUNLUĞUNU BOZDU! TIME GÜNCEL HABER- Giresun eski milletvekili, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli...

YARDIM TIRLARI GİRESUN’DAN YOLA ÇIKTI

YARDIM TIRLARI GİRESUN’DAN YOLA ÇIKTI TIME GÜNCEL HABER- Deprem yardım tırları Giresun’dan yola çıktı.
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi