GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUNLU AYGÜN HAKKINDA SORUŞTURMA

GİRESUNLU AYGÜN HAKKINDA SORUŞTURMA

Tarih 11 Kasım 2022, 18:13 Editör Dursun ONUR

TIME SON DAKİKA HABER- Giresunlu eski ÖSYM Başkanı Prof. Dr Halis Aygün hakkında 'şüpheli' sıfatıyla soruşturma başlatıldı.


İptal edilen 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) skandalının ardından görevden alınan Giresunlu eski ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'e 'şüpheli' sıfatıyla soruşturma izni verildi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın KPSS skandalı sonrası görevden aldığı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün hakkında soruşturma başlatıldı.

AYGÜN'E SORUŞTURMA İZNİ, ŞÜPHELİ SAYISI ARTABİLİR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı adli soruşturma kapsamında dönemin Giresunlu ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün de aralarında bulunduğu bazı kamu görevlileri için soruşturma izni istedi.

Talebi değerlendirilen YÖK, başsavcılığa görevden alınan Giresunlu eski ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ve bir kısım uzmanlar için soruşturma izni verirken, bazı uzmanlar hakkında ise soruşturma izni vermedi.

Bunun üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise haklarında soruşturma izni verilmeyen çok sayıda kamu çalışanı için Danıştay'a itiraz etti. İtirazın kabul edilmesi halinde dosyadaki şüpheli sayısı artacak gibi görünüyor.

NE OLMUŞTU?

2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) Yediiklim Yayınevi'nin deneme sınavındaki soruların sorulduğu ortaya çıkınca skandal sonrası Giresunlu ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alınmış, sınavın da iptal edildiği açıklanmıştı.

PROF. DR. HALİS AYGÜN KİMDİR?

Prof. Dr. Halis Aygün,1968 yılında Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde doğdu.1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü'nden mezun olan Aygün, Yüksek Lisansı'nı 1992 yılında aynı üniversitede tamamladı.

Aygün, doktorasını 1997'de London City University'de tamamladı.1989-1993 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü, Topoloji Anabilim Dalında araştırma görevlisi olan Aygün, Kocaeli Üniversitesi'nde 1998'de yardımcı doçent, 2000'de doçent ve 2006 yılında da profesör ünvanını aldı.

Anımsanacağı gibi Aygün, 2018 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla ÖSYM Başkanlığı'na atanmıştı.

Bu haber 980 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

NURETTİN CANİKLİ SUSKUNLUĞUNU BOZDU!

NURETTİN CANİKLİ SUSKUNLUĞUNU BOZDU! TIME GÜNCEL HABER- Giresun eski milletvekili, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli...

YARDIM TIRLARI GİRESUN’DAN YOLA ÇIKTI

YARDIM TIRLARI GİRESUN’DAN YOLA ÇIKTI TIME GÜNCEL HABER- Deprem yardım tırları Giresun’dan yola çıktı.
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi