GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
HEKİMLER GİRESUN’DA ÜÇ GÜN İŞ BIRAKACAK

HEKİMLER GİRESUN’DA ÜÇ GÜN İŞ BIRAKACAK

Tarih 08 Mart 2022, 18:43 Editör Dursun ONUR

TIME SAĞLIK HABER- Giresun’da aile hekimleri seslerini duyurmak için Mart ayı içerisinde üç gün iş bırakacak.


Giresun'da da aile hekimleri seslerini duyurmak için Mart ayı içerisinde üç gün iş bırakacak.

Bu manada, Şubat ayında iki gün iş bırakan ancak yapılan çağrıların hiçbirine olumlu yanıt alamayan aile hekimleri, 14-15-16 Mart tarihlerinde yeniden iş bırakmaya hazırlanıyor.

SORUNLARINA ÇÖZÜM İSTİYORLAR

Çalışma koşullarında iyileştirme isteyen hekimler, Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği'nin geri çekilmesi, Aile Sağlığı Merkezleri'nin (ASM) giderlerin karşılanması, verilen ödeneğin enflasyon oranında arttırılması ve sağlıkta şiddeti önleyen etkin bir yasanın yürürlüğe girmesi için bir kez daha iş bırakarak sorunlarının çözülmesini talep edecek.

ŞUBAT’TA DA İŞ BIRAKMIŞLARDI

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu, şubat ayında Türkiye genelinde aile hekimlerine yönelik hak kayıpları, özlük hakları ve birinci basamak sağlık hizmetinin vatandaşa daha kaliteli sunulması için eylem süreci başlatmıştı.

Anımsanacağı üzere, aile hekimleri 17-18 Şubat’ta 2 gün iş bırakmıştı. Ancak hekimler şubat ayındaki eylemden sonuç alamadı. Mart ayında hekimler yeniden iş bırakacak.

AİLE HEKİMLERİ GİRESUN'DA HİZMET VERMEYECEK

Öte yandan, 14-15-16 Mart tarihlerinde aile hekimlerinin iş bırakacağı kesinleşirken, Giresun'da da aynı tarihler arasında birçok Aile Sağlık Merkezi'nin hizmet vermemesi bekleniyor.

Bu haber 3947 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

GİRESUN’DA ADLİ TIP BİRİMİ KURULDU

GİRESUN’DA ADLİ TIP BİRİMİ KURULDU TIME SAĞLIK HABER- Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni kurulan Adli Tıp Birimi göreve başladı.

GİRESUN’DA AKP’Lİ SENDİKADAN İSYAN (!)

GİRESUN’DA AKP’Lİ SENDİKADAN İSYAN (!) TIME GÜNCEL HABER- AKP'ye yakınlığı ile bilinen Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Ogün Elifoğlu iktidara isyan...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi