GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
İŞTE REKTÖR CAN’IN BÜYÜK BAŞARISI (!)

İŞTE REKTÖR CAN’IN BÜYÜK BAŞARISI (!)

Tarih 22 Ekim 2021, 02:08 Editör Dursun ONUR

TIME DETAY- YORUM HABER- Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can yönetimindeki Giresun Üniversitesi (GRÜ) adeta dostu düşmanı kıskandırırcasına yine büyük bir başarıya (!) imza attı.


Giresun Üniversitesi (GRÜ) başarı sıralamasında yine diplerde yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can yönetimindeki Giresun Üniversitesi (GRÜ) adeta dostu düşmanı kıskandırırcasına tekraren büyük bir başarıya (!) imza attı.

Ne oldukları ve kime hizmet ettikleri bilinmeyen bir araştırma laboratuvarı, Giresun Üniversitesi'ne başarı sıralamasında küçük de olsa basamak atlattı.

Üniversitelerin başarı sıralamaları konusunda bir çalışma yaptığı savunulan ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde 2009'da kurulan ve kar amacı gütmediği ileri sürülen bir kurum olan URAP, 2021-2022 dönemine ait 'Türkiye Üniversiteleri Başarı Sıralamasını' yayınladı.

GRÜ 121 DEVLET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA 71'İNCİ OLDU

URAP'ın yayınladığı listede Giresun Üniversitesi'nin akademik başarıda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da alt sıralarda yer almasına dikkat çekilirken, her nedense 9 basamak atlatılarak 121 devlet üniversitesi arasından 71'incliğe yerleştirilmesi ise gönül alma adına teselli ikramiyesi olarak değerlendirildi.

NE BÜYÜK BAŞARI (!) AMA…

Bir sene içinde hangi akademik ve bilimsel başarılara imza attığı bilinmeyen Giresun Üniversitesi'nin Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can imzasıyla üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, bir yıl önce 80'inci sırada olan üniversitenin bu sene 71'inci olmasının adeta büyük bir başarı gibi duyurulması ise akademik çevrelerde hem şaşkınlıkla karşılandı hem de absürt bulundu.

REKTÖR CAN KENDİNİ AVUTTU GİBİ

Sanki ortada ciddiye alınacak esaslı bir başarı varmışçasına değerlendirmede bulunan Rektör Can, 'Üniversitemizin akademik başarısında emeği olan tüm akademisyenlerimize teşekkür ediyor, başarılarının artarak devamını diliyoruz' diyerek adeta kendini avuttu.

Bu haber 6854 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

O PROJEYE KADINLARDAN BÜYÜK İLGİ

O PROJEYE KADINLARDAN BÜYÜK İLGİ GİRESUN TIME EĞİTİM HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatı ile kadınlara yönelik olarak d...

BAŞKAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

BAŞKAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının ilk gününd...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi