GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
TÜGVA, GİRESUN’DA AKP’YE EMANET...

TÜGVA, GİRESUN’DA AKP’YE EMANET...

Tarih 19 Ekim 2021, 20:15 Editör Dursun ONUR

TIME AYRINTI HABER- Birçok üyesini torpille devlet kadrolarına yerleştirdiği iddiaları nedeniyle eleştirilerin yöneltildiği TÜGVA Giresun'da nöbet değişimine gitti.


AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yönetiminde olduğu ve partinin gençlik kolları gibi çalışarak birçok üyesini torpille devlet kadrolarına yerleştirdiği iddiaları nedeniyle eleştirilerin merkezinde olan TÜGVA Giresun'da nöbet değişimine gitti.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Giresun 3. Olağan İl Genel Kurulu, Genel Başkan Enes Eminoğlu'nun katılımıyla Giresun Üniversitesi Halis Özdemir Konferans Salonu'nda yapıldı.

KAYA BIRAKTI, YENİ TEMSİLCİ AKP'Lİ BAŞKAN ALKAN OLDU

Genel Kurul'da, şimdiye kadar TÜGVA Giresun İl Temsilciliğini yürüten Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) Genel Müdürü ve aynı zamanda Giresun Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Muhammet Anıl Kaya yaş haddinden görevini bırakırken, yerine ise AKP Giresun İl Başkanlığı Ekonomi İlişkileri Başkanı Hüseyin Alkan seçildi.

Kongre sonrası TÜGVA Giresun İl eski Temsilcisi Muhammet Anıl Kaya'dan boşalan koltuğa oturan AKP'li Başkan Hüseyin Alkan, mazbatasını Genel Başkan Enes Eminoğlu'nun elinden alarak görevine başladı.

TÜGVA’YA İLİŞKİN İDDİALAR NEYDİ?

İstanbul merkezli bir gençlik ve öğrenci vakfı olarak kurulan kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakfı'nın 'yeni paralel yapı' benzetmesince devlet içinde kadrolaşmaya gittiği iddia edilmişti.

Kurucuları arasında AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da bulunduğu vakfın 'ERP' adlı bir sistem kullanarak kadro verilecek kişiler hakkında sicil listeleri oluşturduğu ve bu kişilerin torpille ordu, emniyet, yargı ve diğer kamu kurumlarına yerleştirildiği ileri sürülmüştü.

TÜGVA BAŞKANI EMİNOĞLU BELGELERİ DOĞRULAMIŞTI

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, vakıf hakkında yaptığı açıklamada sızdırılan belgelerin önce sahte olduğunu iddia etmiş daha sonra ise 'Belgeler sızdırılmış' diyerek itirafta bulunmuştu.

Başkan Eminoğlu, gazeteci Metin Cihan'ın yayınladığı torpil listesi, özel hat ve usulsüz tahsis belgeleri hakkında yaptığı açıklamada 'Bir kere bu içerden belgeleri almış bu adam, sızdırmış, yedek yapmış ve ifşa ediyor' ifadelerini kullanarak malum belgeleri doğrulamıştı.

BAŞKAN DAHİL TÜGVA'CILAR'A İBB’DEN MAAŞ BAĞLANMIŞ

Diğer yandan, TÜGVA yöneticilerinin ve üyelerinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) aldıkları maaşların bordroları da ortaya çıkmıştı.

Halk TV'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, 2019 yılında AKPli İstanbul Büyükşehir Belediyesi'si el değiştirene kadar İmar Müdürlüğü'nde genel proje personeli olan TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu, her ay 12 bin 60 TL maaş, 6 bin TL yönetici tazminatı ve üç ayda bir de 18 bin TL ikramiye almış. Aynı şekilde sayısız TÜGVA'cı da belediyeden nemalanarak geçimin yolunu bulmuş.

Bu haber 6694 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

O PROJEYE KADINLARDAN BÜYÜK İLGİ

O PROJEYE KADINLARDAN BÜYÜK İLGİ GİRESUN TIME EĞİTİM HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatı ile kadınlara yönelik olarak d...

BAŞKAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

BAŞKAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının ilk gününd...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi