GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN’DA O OKUL KARANTİNAYA ALINDI

GİRESUN’DA O OKUL KARANTİNAYA ALINDI

Tarih 26 Eylül 2021, 22:48 Editör Dursun ONUR

TIME SICAK HABER- Yüz yüze eğitimde Giresun’da da korkulan oldu.


Yüz yüze eğitimde Giresun'da da korkulan oldu.

Giresun Şebinkarahisar Fen Lisesi'nin bütün sınıflarının kapatılarak okulun karantinaya alındığı bildirildi.

Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der), yüz yüze eğitimin başlamasının ardından her hafta yayımladığı raporun 3’üncüsünü açıkladı.

Açıklamada, 26 ilde bin 19 sınıfın bu hafta içinde eğitime uzak kaldığı, karantinaya alınan toplam sınıf sayısının ise bin 630’a yükseldiği aktarıldı. Veli-Der, bu süreçte en az 40 bin öğrencinin eğitime uzak kaldığını duyurdu.

Cumhuriyet'ten Figen Atalay'ın haberine göre, Öğrenci Veli Derneği'nin hazırladığı raporda, 'MEB'in yayımladığı son istatistiklerde, derslik başına düşen öğrenci ortalaması 26 olarak açıklanmıştı. Bu veri üzerinden bir değerlendirme yaptığımızda; alınmayan önlemler nedeniyle en az 40 bin öğrenci yüz yüze eğitime devam edememektedir' denildi.

ŞEBİNKARAHİSAR FEN LİSESİ’NİN BÜTÜN SINIFLARI KAPATILDI

Raporda, 'Milli Eğitim Bakanlığı, kapatılan hiçbir okulun olmadığını açıklamıştı. İkinci hafta raporumuzda Ordu Aybastı Fen Lisesi’nin kapatıldığını söylemiştik. Bu bilgi doğrulandı. Bu hafta da Giresun'dan derneğimize ulaşan velilerin verdiği bilgi doğrultusunda; Giresun Şebinkarahisar Fen Lisesi'nin bütün sınıflarının kapatıldığını öğrendik. Giresun Şebinkarahisar Fen Lisesi'ndeki 216 öğrencinin 111'inin pansiyonda kaldığı, 61 öğrenciye pozitif tanısı konulduğu, pansiyonun üst katında pozitif tanısı konulan öğrencilerin pansiyonda kalarak uzaktan eğitime devam ettiği, diğer öğrencilerin de pansiyonda kalmaya devam ettiği bilgisi konusunda yetkilileri acilen açıklama yapmaya çağırıyoruz.!' ifadelerine yer verildi.

Bu haber 4329 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

O PROJEYE KADINLARDAN BÜYÜK İLGİ

O PROJEYE KADINLARDAN BÜYÜK İLGİ GİRESUN TIME EĞİTİM HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatı ile kadınlara yönelik olarak d...

BAŞKAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

BAŞKAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının ilk gününd...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi