GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUNLU 'TOSUNCUK'TAN İDDİALAR

GİRESUNLU 'TOSUNCUK'TAN İDDİALAR

Tarih 17 Eylül 2021, 00:26 Editör Dursun ONUR

TIME KAYNAK HABER- Giresunlu dolandırıcı 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'dan dikkat çeken sözler...


Kurucusu olduğu Çiftlik Bank vurgunuyla binlerce insanı dolandıran 'Tosuncuk' lakaplı ve aslen Giresunlu olan (Espiye) Mehmet Aydın, mahkemeye el yazısı ile sunduğu dilekçesinde çarpıcı ifadelere yer verdi.

Tutuklu yargılanan sanık Aydın, dört sayfalık savunmasında, asıl kendisinin dolandırıldığını ileri sürerek şirketinde yetkilendirdiği eski kayınpederinin usulsüz işlemlerinden ötürü battığını savundu.

DİKKAT ÇEKEN SÖZLER

'Çiftlik Bank üyeleri içinde her kesimden kişiler vardı. İçinde milletvekilleri, doktorlar, mühendisler, hakimler, savcılar, avukatlar, sayıları binleri bulan asker ve polisler, lisans ve yüksek lisans mezunu on binlerce insan vardı' savını ileri süren Aydın, şöyle devam etti:

'Benim ağzımdan çıkan her kelimenin doğruluğunu teyit edebilecek imkanı olan, devletin bilgi sistemlerine doğrudan erişim olan insanlar. Ben ise ortaokul mezunu bir insanım. Bu kadar kültürlü, bilgili ve eğitimli, kanunlarımızı benden daha iyi bilen, kanunlarımızda açıkça yasaklanan, katılımcı olmanın bile suç sayıldığı piramit sisteme bunca insanı nasıl dahil etmiş olabilirim?’

'DÖNEMİN BAŞBAKANI BİNALİ YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜM'

Halk TV'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ile görüştüğünü anlatan Aydın, şu iddialarda bulundu:

'Henüz küçük bir şarküteri dükkanında faaliyet gösterdiğim dönemde Çiftlik Bank projeme devlet desteği alabilmek için e-devlet üzerinden binlerce projenin tüm detaylarını yazdım. Yurt dışında Çiftlik Bank oyununun bilinirliğini artırıp toplanan dövizle ülke ekonomisine katkıda bulunabileceğimi, tarım ve hayvancılığa katkı sağlayacağımız bir proje olduğunu dönemin başbakanına arz ettim. Dolandırma kastım olsaydı devletten uzak durmam gerekirdi. Ben her zaman devletin desteğini istedim. Açılışını yaptığım tesislere yerel yönetimleri ve devlet erkanını davet ettim.'

Aydın, mağduriyetleri gidermek için malvarlıkları üzerindeki tedbirin kaldırılmasını talep etti.

Bu haber 480 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

NE DEMİŞSEK O! MÜDÜR OK, GÖREVDEN ALINDI

NE DEMİŞSEK O! MÜDÜR OK, GÖREVDEN ALINDI TIME ÖZEL HABER- Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Hamza Ok, görevden alındı.

VALİ ÜNLÜ UYARDI; MUHTARLAR DERT YANDI

VALİ ÜNLÜ UYARDI; MUHTARLAR DERT YANDI TIME GÜNCEL HABER- Giresun Valisi Enver Ünlü, mahalle ve köy muhtarlarını uyardı. Adeta dert küpü olan muhtarlar d...
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ- 202101 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi