GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
ESNAFA 12 MİLYON LİRA DESTEK VERDİK

ESNAFA 12 MİLYON LİRA DESTEK VERDİK

Tarih 08 Eylül 2021, 18:09 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, pandemi sürecinde esnafa toplam 12 milyon 70 bin lira destek verdiklerini ifade etti.


Giresun Belediye Meclisi Eylül ayı ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında yapılan toplantıda, komisyonlardan gelen raporlar oylanarak karara bağlandı. Bazı komisyonların ek süre isteği ise kabul edildi.

Toplantıda; pandemi döneminde kapalı kalan esnaflardan bir ay su bedellerinin alınmamasına, İçişleri Bakanlığı genelgeleri ile faaliyetleri durdurulan veya geçici olarak faaliyette bulunamayan işyerlerine ait 2021 Nisan-Mayıs-Haziran dönemlerine ilişkin kira, işgaliye, dolmuş hat ücretleri, balıkhane kira bedellerinin alınmamasına, katı atık ücretlerinin 1. dönem tahakkukunun Belediye olarak esnaflardan tahsil edilmemesine oy birliğiyle karar verildi.

ESNAFA 12 MİLYON LİRA DESTEK VERDİK

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise verdiği bilgide; 2020 yılında 6 milyon 560 bin lira ve 2021 yılında ise 5 milyon 510 bin lira olmak üzere esnafa pandemi desteği olarak toplamda 12 milyon 70 bin lira destekte bulunduklarını açıkladı.

TELEFERİĞE YAP İŞLET DEVRET MODELİ

Meclis'te ayrıca, Botanik Bahçe ile Kale arasına yapılması planlanan teleferik projesi için; yap işlet devret modeli uygulanması konusunda iş ve işlemleri yürütmek üzere Belediye Encümeni'ne ve Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na yetki verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Bu haber 387 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

NE DEMİŞSEK O! MÜDÜR OK, GÖREVDEN ALINDI

NE DEMİŞSEK O! MÜDÜR OK, GÖREVDEN ALINDI TIME ÖZEL HABER- Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Hamza Ok, görevden alındı.

VALİ ÜNLÜ UYARDI; MUHTARLAR DERT YANDI

VALİ ÜNLÜ UYARDI; MUHTARLAR DERT YANDI TIME GÜNCEL HABER- Giresun Valisi Enver Ünlü, mahalle ve köy muhtarlarını uyardı. Adeta dert küpü olan muhtarlar d...
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ- 202101 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi