GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
ZİRVENİN BİRİNCİ AYAĞI TAMAMLANDI

ZİRVENİN BİRİNCİ AYAĞI TAMAMLANDI

Tarih 07 Ocak 2014, 20:29 Editör

TIME- Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Giresun Endüstri Meslek Lisesi'nde tüm liseli öğrenciler için 'Liseli Gençler Girişimcilik Semineri' düzenlendi.

Giresun Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlenen konferansa, Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı hemşerimiz Baybars Altuntaş konuşmacı olarak katıldı.

Hayatından örneklerle öğrencilere mesaj vererek gençlere, zorluklardan ve çevrelerindeki karamsar fikirlerden yılmamalarını öğütleyen Altuntaş, çalışma hayatına henüz lise ikinci sınıfa giderken atıldığını, kuruluşuna öncülük ettiği Franchasing Derneğinin genel sekreteri olduğunda ve Deulcom International şirketini kurduğundaysa, üniversite ikinci sınıfta olduğunu söyledi.

Parayla parayı herkes kazanır. Önemli olan bunu bir iş fikriyle başarmak diyen Altuntaş, Bir memur ailesinde yetiştiği için, girişimciliğini baltalayan pek çok zorlukla karşılaştığını söyleyerek şöyle devam etti:  “Gençlere ailelerinin ilk söyleyeceği, önce bir okul kazan ve mezun ol, sonra istediğini yaparsın. Ama girişimcilik bu şekilde yürümez. Başarılı olmak isteyen gençler, Türkiye'nin bir yarasına derman olacak, yeni bir iş fikriyle yola çıksınlar. Karşılarına pek çok zorluk çıkacak. Yeni bir fikir bulduklarında, bu fikri ilk sen mi akıl ettin, ilk sen bulduysan bile, genç bir insana bu fikri yar etmezler yaklaşımı olacak. Bunlara da aldırmadan yollarına devam etsinler” dedi.

Daha sonra SKY TURK’ten Fuat Sami’nin sunduğu “Bir FİKRİN mi VAR?” programı için Giresun’daki 3 girişimcinin projeleri dinlendi.

Bulancak Belediye Başkanı Av. Kadir Aydın, Avrupa Melek Yatırım Ağı Başkanı Paulo Andrez, Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Baybars Altuntaş, EBAN’ın Hukuk Komisyonu Başkanı Şafak Herdem, ve  “Bir FİKRİN mi VAR?” programının yapımcısı ve aynı zamanda LabX‘in kurucusu Fuat Sami’nin jüri üyesi olduğu programda “Ön Kuluçka Merkezi” projesi ile Gülçemen Karadeniz’in projesi birinci seçilerek ödül almaya hak kazandı.

Programa, DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, KOSGEB Müdürü Muhammet Mustafa Kurt ve bir çok okul müdür, müdür yardımcısı, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bu haber 1480 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

BAŞKAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

BAŞKAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının ilk gününd...

GRÜ REKTÖRÜ CAN, MAKAMINI KORUDU

GRÜ REKTÖRÜ CAN, MAKAMINI KORUDU GİRESUN TIME SICAK HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Yılmaz Can atandı.
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi