GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
SKANDAL! GİRESUN YERİNE ADANA YAZILDI

SKANDAL! GİRESUN YERİNE ADANA YAZILDI

Tarih 06 Mayıs 2021, 16:10 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı vaka tablosunda skandal: 10'undan 9'u yanlış... Giresun yerine Adana yazıldı.


Tam kapanma ile birlikte Türkiye'de vakaların düştüğü açıklanırken, resmi verilere ilişkin gözden kaçmayan bir gelişme yaşandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçen haftaya göre 100 bin kişi başına düşen vaka sayısının en çok azaldığı iller paylaşımının Sağlık Bakanlığı'nın geçen hafta paylaştığı verilerle uyuşmadığı ortaya çıktı.

Koca, vakaların en çok azaldığı ilin İzmir olduğunu belirtirken, Sağlık Bakanlığı verilerine göre vakaların en çok Çanakkale'de azaldığı görüldü. Bakan Koca, yaptığı paylaşımda İzmir'de 100 bin kişi başına vaka sayısının 399,78 azalarak 439,11'e düştüğünü belirtti.

GİRESUN YERİNE ADANA YAZILDI

Ancak Sağlık Bakanlığı'nın haftalık vaka haritasına göre bu ilin İzmir değil, Çanakkale olduğu görülüyor. Koca'nın paylaştığı verilerde vaka düşüşü yaşanan diğer illerin de isimlerinin yanlış olduğu ortaya çıktı. Verilere Giresun yerine Adana'nın, İstanbul yerine Sakarya'nın, Yalova yerine Kırşehir'in,Tekirdağ yerine Kars'ın, Bayburt yerine Tokat'ın, Kocaeli yerine Batman'ın, Sinop yerine Nevşehir'in, Kırklareli yerine Manisa'nın yazıldığı görülüyor. Verilerde ismi doğru yazılan tek şehir ise Zonguldak oldu.

BAKAN KOCA: TABLODA HATA YAPILDI

Öte yandan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün paylaştığı haftalık 100 binde vaka sayısına göre en çok azalış olan il tablosunda teknik bir hata yapıldığını savundu.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, '5 Mayıs 2021 tarihinde paylaştığım grafikte il adları grafiklere yanlış olarak yerleştirilmiştir. Bu teknik hata Bakanlığımız kayıtlarındaki doğru hali yeniden düzenlenerek giderilmiştir. Grafiğin doğru halini ekte yeniden dikkatlerinize sunuyorum' ifadelerini kullandı.

DOĞRU HALİ YENİDEN DÜZENLENDİ

Yeni verilere göre 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok azalan 10 il Çanakkale, İstanbul, Giresun, Yalova, Tekirdağ, Bayburt, Zonguldak, Kocaeli, Sinop ve Kırklareli.

Bu haber 1042 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Asayiş

GİRESUN’DA 3 ZEHİR TACİRİ TUTUKLANDI

GİRESUN’DA 3 ZEHİR TACİRİ TUTUKLANDI TIME ASAYİŞ HABER--İşte zehir taciri o isimler...

CANİ KOCA EŞİNİ ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETTİ

CANİ KOCA EŞİNİ ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETTİ TIME SON DAKİKA HABER- Giresun'da meydana gelen korkunç olayda eşini öldüren cani koca intihar etti.
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ- 202101 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi