GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GRÜ, BİLİMSEL YAYINDA DA YOKLARI OYNADI

GRÜ, BİLİMSEL YAYINDA DA YOKLARI OYNADI

Tarih 24 Şubat 2021, 19:15 Editör Dursun ONUR

TIME DETAY HABER- Başarı karnesinde sınıfta kalan Giresun Üniversitesi (GRÜ), bilimsel yayın sıralamasında da hayal kırıklığı yarattı.


Rektörlüğünü hemşehrimiz ilahiyatçı Prof. Dr. Yılmaz Can'ın yürüttüğü Giresun Üniversitesi (GRÜ), başarı karnesinde sınıfta kalırken, ulusal hakemli dergilerde en çok bilimsel yayını olan üniversiteler arasında da üst sıralarda yer alamadı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yayımlanan raporda, en çok yayını olan üniversiteler belli oldu. Başarı karnesinde sınıfta kalan Giresun Üniversitesi (GRÜ) bilimsel yayın sıralamasında da bir varlık gösteremeyerek adeta yokları oynadı.

GRÜ BİLİMSEL YAYIN SIRALAMASINDA DA YOK

YÖK tarafından yayımlanan ve üniversitelerin performanslarının değerlendirildiği rapora göre, ulusal hakemli dergilerde en çok yayını olan üniversiteler ve yayın sayıları kategorisinde Giresun Üniversitesi (GRÜ) sıralamaya giremedi.

Üniversitelerin performansının değerlendirildiği 'Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2020' yayımlandı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yayımlanan raporda, üniversitelerin yürüttükleri projeler ve akademisyenlerin ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınladıkları makaleler de, 'Araştırma-Geliştirme, Proje ve Yayın' kategorisi dahil 14 ayrı göstergede incelendi.

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ BİRİNCİ OLDU

Ulusal hakemli dergilerde en çok yayını olan üniversiteler ve yayın sayıları kategorisinde 811 yayınla Sağlık Bilimleri Üniversitesi birinci oldu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ni 713 yayınla İstanbul Üniversitesi, 594 yayınla Hacettepe Üniversitesi, 566 yayınla Ankara Üniversitesi ve 503 yayınla Gazi Üniversitesi takip etti.

GRÜ, EĞİTİM VE ÖĞRETİM'DE DE SINIFTA KALMIŞTI

Bilindiği gibi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından üniversitelerin eğitim-öğretim faaliyetleri ve buna bağlı çıktılarının incelendiği 'eğitim ve öğretim' kategorisinde de başarısız olan Giresun Üniversitesi (GRÜ) geçerli not alamayarak sınıfta kalmıştı.

Bu haber 1329 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

BELEDİYE- MİLLİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ

BELEDİYE- MİLLİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ TIME EĞİTİM HABER- Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile proje yerel ortağı Giresun Belediyesi arasında imzalandı.

GRÜ REKTÖRÜ CAN, MÜJDEYİ VERDİ

GRÜ REKTÖRÜ CAN, MÜJDEYİ VERDİ TIME EĞİTİM HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde ‘Ağı...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi