GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
SELÇUK, GİRESUN'DA TABLET DAĞITTI

SELÇUK, GİRESUN'DA TABLET DAĞITTI

Tarih 23 Ekim 2020, 17:07 Editör Dursun ONUR

TIME EĞİTİM HABER- Giresun’da Ülper Şehit Ümit Kılıç Yatılı Bölge Okulu'ndaki öğrencilerle buluşan Milli Eğitim (MEB) Bakanı Ziya Selçuk ileTasarruf ve Mevduat Yatırım Fonu (TMSF) Başkanı Alucralı hemşehrimiz Muhiddin Gülal, öğrencilere tablet bilgisayar dağıttı.

Milli Eğitim (MEB) Bakanı Ziya Selçuk, Tasarruf ve Mevduat Yatırım Fonu (TMSF) Başkanı Alucralı hemşehrimiz Muhiddin Gülal ile birlikte Giresun'da yatılı okul öğrencileriyle bir araya geldi.

Giresun'da Ülper Şehit Ümit Kılıç Yatılı Bölge Okulu'ndaki öğrencilerle buluşan MEB Bakanı Ziya Selçuk ve TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, öğrencilere tablet bilgisayarlarını verdi.

Ziyaretin ardından Gülal ile birlikte kameralar karşısına geçen Bakan Selçuk, kampanyanın başladığı günden bu yana 20 milyon liralık en büyük kurumsal desteğin TMSF'den geldiğini hatırlatarak, Gülal'ın şahsında TMSF yönetimine ve bu süreçte öğrenciler için desteklerini sunan tüm kişi, kurum, kuruluş ve sivil inisiyatiflere teşekkür etti.

TABLET BİLGİSAYAR DESTEĞİ TMSF’DEN

Bakan Selçuk, şimdiye kadar belirlenen kriterler ölçüsünde 60 bin civarında tabletin dağıtımının gerçekleştirildiğini aktararak,'Türkiye'de en büyük bağışı yapan TMSF ile yaptığımız çalışma çerçevesinde de çocuklarımıza tablet bağışı yapılması konusunda bir girişimi yürütüyoruz ve 20 milyon lira bağışla birlikte bu bağışın tablet alarak değerlendirilmesi konusunda süreç devam ediyor ve kurumsal olarak en büyük bağışın söz konusu olduğu TMSF bağışında biz ilk bağışımızı da bugün Yatılı Bölge Okulu’muzdaki çocuklarımıza dağıtmak suretiyle gerçekleştiriyoruz. 500 bin tableti de tedarik sürecinin aşamalarını dikkate alarak peyderpey devam ettireceğiz. Burada da bir problemimiz yok' dedi.

MEB Bakanı Ziya Selçuk'un ziyaretinde Giresun Valisi Enver Ünlü, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, AK Parti Giresun Milletvekilleri Sabri Öztürk ve Kadir Aydın'ın yanı sıra Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu da hazır bulundu.

Bu haber 2245 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

GRÜ, BİLİMSEL YAYINDA DA YOKLARI OYNADI

GRÜ, BİLİMSEL YAYINDA DA YOKLARI OYNADI TIME DETAY HABER- Başarı karnesinde sınıfta kalan Giresun Üniversitesi (GRÜ), bilimsel yayın sıralamasında da hayal...

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ YİNE SINIFTA KALDI

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ YİNE SINIFTA KALDI TIME SON DAKİKA HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) başarı karnesinde yine sınıfta kaldı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi