GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GRÜ BAŞARI ORANINDA DİBE VURDU!

GRÜ BAŞARI ORANINDA DİBE VURDU!

Tarih 10 Ekim 2020, 01:49 Editör Dursun ONUR

TIME SICAK HABER- 2020-2021 URAP Türkiye sıralamasında Giresun Üniversitesi (GRÜ) 110 devlet üniversitesi arasında 95’inci olarak büyük hayal kırıklığı yarattı.

ODTÜ University Ranking by Academic Performance Laboratuvarı,Türkiye'deki 110’u devlet 166 üniversitenin akademik performansının sıralandığı listeyi açıkladı.

Bu yıl üniversitelerin akademik performansını özetleyen URAP 2020-2021 Türkiye sıralamasında, Clarivate Analytics/InCites ile YÖK'ün yayımladığı veriler kullanıldı.

GRÜ DİBE VURDU

2020 yılı itibariyle üniversitelerin akademik performansını özetleyen sıralamada 110'u devlet, 56'sı vakıf üniversitesi yer aldı. Sıralamada 110 devlet üniversitesi arasında Rektörlüğünü Prof. Dr. Yılmaz Can'ın yaptığı Giresun Üniversitesi (GRÜ) 95’inci olarak resmen dibe vurdu.

2020-2021 URAP Türkiye sıralamasında Hacettepe Üniversitesi ilk sırada yer aldı; onu ODTÜ, İTÜ, İstanbul, Koç, Gazi, Ankara, Gebze Teknik, Bilkent ve Ege üniversiteleri izledi.

Bu üniversiteleri sırasıyla Boğaziçi, Yıldız Teknik, Atatürk, Marmara, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Dokuz Eylül, Erciyes, Selçuk ve Karadeniz Teknik Üniversiteleri takip etti.

Sıralamayı görmek isteyenler URAP 2020-2021 Türkiye sıralama tablolarına, http://tr.urapcenter.org adresinden ulaşabilir.

Bu haber 3087 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

GRÜ, BİLİMSEL YAYINDA DA YOKLARI OYNADI

GRÜ, BİLİMSEL YAYINDA DA YOKLARI OYNADI TIME DETAY HABER- Başarı karnesinde sınıfta kalan Giresun Üniversitesi (GRÜ), bilimsel yayın sıralamasında da hayal...

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ YİNE SINIFTA KALDI

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ YİNE SINIFTA KALDI TIME SON DAKİKA HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) başarı karnesinde yine sınıfta kaldı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi