GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
CHP'Lİ TIĞLI AKP'Yİ BOMBALADI!

CHP'Lİ TIĞLI AKP'Yİ BOMBALADI!

Tarih 18 Eylül 2020, 19:00 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Necati Tığlı, AKP’nin afet yardımında siyasi ayırım yaptığını savundu.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Necati Tığlı, AKP'nin afet yardımında siyasi ayırım yaptığını savundu.

CHP’li Tığlı, 5902 sayılı 'Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile İlgili Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun' kapsamında Giresun ilçe belediyeleri ve belde belediyelerine yapılan yardımlarda dahi siyasi ayrım gözetildiğini öne sürerek AKP'yi topa tuttu.

AFET YARDIMLARINDA SİYASİ AYIRIM YAPILDI

Geçtiğimiz günlerde belediyelere afet yaralarını sarmak adına bir miktar para aktarıldığını hatırlatan CHP’li Necati Tığlı,'Ülkemizde yaşanan her acıda ve kederde milletimiz bir bütün olarak bir araya gelip kenetlenirken iktidarın ısrarla ayrımcı bir tutum sergilemesi hepimizi bir kez daha hayrete düşürmektedir. Ben buradan Çanakçı’da Saadet Partisi, Tirebolu’da Cumhuriyet Halk Partisi adayı Belediye Başkanı olarak seçildi diye devletin afet desteğinden mahrum mu kalacak? diye sormak istiyorum. Umarım bu soruma iktidardan akıllı ve sorulan soruları anlayabilen birisi çıkar ve cevap verir' çıkışını yaptı.

Milletvekili Tığlı,'Eğer sorulan sorulara cevap vermeye cesaretiniz yoksa, gelin 5902 sayılı kanuna bir ek madde yapın ve muhalefet belediyelerine devlet yardımı yapılmaz deyin ki millette sizin gerçek yüzünüzü görsün. İnanın hem yaptığınız iş daha samimi olur hem de mevzuatla uğraşmak zorunda kalmazsınız' dedi.

KARADENİZ'İN ACILI İNSANLARINI MAĞDUR ETMEYİN

Siyasi ikbaliniz için vatandaşımızı devlete küstürmeyin diye sözlerine devam eden CHP'li Tığlı,'Karadeniz insanının yaşadığı acıya rağmen devlete ve devleti temsil eden makamlara saygısı, hoşgörüsü eksilmez, mahcup etmez, utandırmaz; fakat sorumluluk sahibi makamların millete sırtını dönmesini de asla unutmaz' ifadelerini kullandı.

İLÇE BELEDİYELERİNE 1 MİLYON, BELDELERE 250 BİN LİRA

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, 'Çanakçı, Tirebolu, Eynesil İlçelerimizde ve Soğukpınar Beldesi’nde aşırı yağış ve taşkınlar sonucu ciddi altyapı sorunları ortaya çıktı. Belediyelerimizin hizmet ağı içinde yer alan bir çok menfez, arıtma tesisi, derin deşarj sistemi, ilçelere su veren kuyular, yollar, kaldırımlar büyük zarar gördü. Zaten bu zararlar da bakanlıkların gönderdiği uzmanlar, mühendisler ve teknik personel tarafından tespit edilirken, belediyeler bu bilgileri dosya halinde kendilerine teslim etti. Hangi hakla bu ayrım yapıldı? Hangi kriterler değerlendirilerek birine yardım yapılırken bir diğerine yapılmadı? Ben bunları Giresunlu hemşerilerim adına öğrenmek istiyorum' şeklinde konuştu.

VATANDAŞ İÇİN DEĞİL SARAY İÇİN ÇALIŞTILAR

Giresun’un ilçelerinde yaşanan sel afetinin sebebinin iktidarın zihniyetinden kaynaklandığını bir kez daha dile getiren Tığlı,'Anlaşılan o ki, Cumhurbaşkanı ve Bakanlar, bölgemizde bulunduğu sürece hep teşekkür edenleri görmüşler. Şimdi onlar Ankara'ya döndüler. Ama gelin görün ki burada yaşanan mağduriyetler ve yapılan haksızlıklar konusunda destek isteyen, çare arayan vatandaş bize 'biz derdimizi kime anlatacağız' diyor. Evet! Giresun'daki kamu bürokrasisi vatandaşın derdini dinlemek ve bu sorunu çözmek yerine, bakanları Giresun'dan nasıl memnun göndeririz telaşına ve yarışına düştüler. Yani vatandaş için değil saray için çalıştıklarını bir kez daha gösterdiler' diyerek yapılan yardımlarda siyasi ayrım yapan iktidarın sınıfta kaldığını kaydetti.

Bu haber 1076 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

SABRİ ÖZTÜRK MÜJDELİ HABERİ AÇIKLADI...

SABRİ ÖZTÜRK MÜJDELİ HABERİ AÇIKLADI... TIME SON DAKİKA HABER- AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Sabri Öztürk’ten müjdeli haber…

AKPDE HERKES KENDİ CEBİNİ DOLDURUYOR

AKPDE HERKES KENDİ CEBİNİ DOLDURUYOR TIME KAYNAK GÜNCEL HABER- AKP'nin başörtülü üyesi Sevinç Erol isimli bir kadının sosyal medya hesabından yaptığ...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi