GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GRܒDE GİRESUNLU ‘OUT’ TRABZONLU ‘IN’

GRܒDE GİRESUNLU ‘OUT’ TRABZONLU ‘IN’

Tarih 17 Eylül 2020, 18:26 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ın kadrolarını Trabzonlu isimlerle doldurmasına tepkiler sürüyor.


Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ın kadrolarını Trabzonlu isimlerle doldurmasına tepkiler sürüyor.

Giresunlu olan Rektör Can'ın akademik ve idari kadrolaşmada hemşehrilerini by-pass ederek, üniversiteyi Trabzonlular'la doldurduğu savunuldu.

2019 yılında Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Giresun Üniversitesi’ne (GRÜ) rektör olarak atanan Giresunlu hemşehrimiz Prof. Dr. Yılmaz Can'ın diğer rektörlerin yaptığından farklı bir şey yapmayarak kurum içinde bu güne kadar akademik ve idari kadrolarda Giresunlular'ı pasifize ederek Trabzonlu kadrolaşmaya hız verdiği ortaya çıktı.

GRÜ'DE TRABZONLU KADROLAŞMASI

Rektör Can’ın Giresun Üniversitesi yeni kurulan üniversiteler statüsünde olduğundan öğretim üyelerinin emeklilik yaş haddinin 72’ye çıkarılması nedeniyle Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde yaş haddinden emekliliğini bekleyen aslen Trabzon-Sürmeneli olan Prof. Dr. Hüseyin Peker'i rektör yardımcısı olarak ataması tepki topladı.

Aynı şekilde, Rektör Can'ın Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı'na yine aslen Trabzonlu olan Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim elemanı Prof. Dr. Birol Ertuğral'ı da getirmesi de tartışmalara yol açtı.

Diğer taraftan, Rektör Can'ın yine aslen Trabzonlu olan Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'nde görev yapan İbrahim Usta'yı geleceğin genel sekreteri veya daire başkanı adayı olarak gösterilen Dereli Meslek Yüksekokulu Sekreterliğine ataması şaşkınlıkla karşılandı.

Rektör Can'ın son olarak da Giresun Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı'nda boş bulunan şube müdürlüğü kadrosuna Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde görev yapan Trabzonlu Hayati Uğur Demir'i ataması ise bardağı taşıran son damla oldu.

GİRESUNLULAR BU GÖREVLERİ HAK ETMİYOR MU?

Bu kapsamda, Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can'ın kadroları Trabzonlular ile doldurması vatandaşların da tepkisini çekti.

Vatandaşlar, 'Üniversite Trabzonlular'ın hegemonyasına geçti desek abartmış olmayız. Giresun'un çocukları ne zaman bu görevlere gelecekler. Giresunlular bu görevleri hak etmiyor mu?' dediler.

Bu haber 5165 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

GRÜ, BİLİMSEL YAYINDA DA YOKLARI OYNADI

GRÜ, BİLİMSEL YAYINDA DA YOKLARI OYNADI TIME DETAY HABER- Başarı karnesinde sınıfta kalan Giresun Üniversitesi (GRÜ), bilimsel yayın sıralamasında da hayal...

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ YİNE SINIFTA KALDI

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ YİNE SINIFTA KALDI TIME SON DAKİKA HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) başarı karnesinde yine sınıfta kaldı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi