GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
PROFESÖR ÇAKIR, GRܒNÜN GURURU OLDU

PROFESÖR ÇAKIR, GRܒNÜN GURURU OLDU

Tarih 09 Eylül 2020, 16:27 Editör Dursun ONUR

TIME EĞİTİM HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr.İlkay Türk Çakır'a,'Türk Fizik Derneği 2020 Onur Ödülü' verildi.

Giresun Üniversitesi (GRÜ) Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. İlkay Türk Çakır'a,'Türk Fizik Derneği 2020 Onur Ödülü' verildi.

Türk Fizik Derneği (TFD), her yıl bilimsel araştırmaları ile öne çıkmış, gençleri desteklemiş ve ülkemiz fizik bilimine önemli katkı ve hizmet vermiş, saygın fizikçilerilere Türk Fizik Derneği Onur Ödülü veriyor.

1 Eylül 2020 tarihinde, 2020 Yılı Türk Fizik Derneği Onur Ödülü, 36. Uluslararası Fizik Konferansı’nda, İstanbul Kadir Has Üniversitesi'nde yapılan açılış töreninde Prof. Dr. İlkay Türk Çakır'a verildi.

Prof. Dr. İlkay Türk Çakır, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nden  mezun olup, aynı üniversitede Yüksek Enerji ve Plazma Fiziği alanında yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. 1995-2002 yılları arasında Ankara Üniversitesi, Fen Fakültesi, Fizik Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2002-2014 yılları arasında Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’nun (TAEK) farklı bölümlerinde görev yaptı. 2014-2015 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi, İleri Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Doçent ve Merkez müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

Prof. Dr. İlkay Türk Çakır, 2015 yılından beri Giresun Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak eğitim öğretim ve bilimsel çalışmalarına devam ediyor.

Bu haber 1385 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

GRÜ, BİLİMSEL YAYINDA DA YOKLARI OYNADI

GRÜ, BİLİMSEL YAYINDA DA YOKLARI OYNADI TIME DETAY HABER- Başarı karnesinde sınıfta kalan Giresun Üniversitesi (GRÜ), bilimsel yayın sıralamasında da hayal...

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ YİNE SINIFTA KALDI

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ YİNE SINIFTA KALDI TIME SON DAKİKA HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) başarı karnesinde yine sınıfta kaldı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi