GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
FİSKOBİRLİK’İN YANINDAYIZ

FİSKOBİRLİK’İN YANINDAYIZ

Tarih 12 Ağustos 2020, 18:09 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar'ı ziyaret etti


TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, Giresun'da ziyaretlerine devam ediyor.

Milletvekili Tığlı, bu kapsamda FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar'ı ziyaret etti. FKB Yönetim kurulu üyeleri ve Giresun Belediye Meclis üyesi Fuat Köse'nin de yer aldığı ziyaret gayet samimi bir şekilde gerçekleşti.

FKB'nin çalışmaları hakkında bilgiler veren yönetim kurulu başkanı Lütfi Bayraktar, birliğin zorlu süreçlerden geçtiğini belirterek, bütün çevrelerin FKB’ye destek olması gerektiğini ifade etti.

Milletvekili Necati Tığlı da FKB’nin bir marka değeri olduğunu dile getirerek, devlet adına fındık alımının FKB eliyle yapılması gerektiğini söyledi.

Milletvekili olduğu günden beri Fiskobirlik'in çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Tığlı, fındık konusunun tüm paydaşları ile iyi niyet çerçevesinde diyaloğa her zaman hazır olduklarını dile getirdi.

FINDIK ALIMININ FKB TARAFINDAN YAPILMASI GEREKİR

Devlet tarafından müdahale alımı ile görevlendirilen TMO’nun şu ana kadar alım politikası hakkında bilgi vermemesinin piyasada bir belirsizliğe yol açtığına, TMO’nun geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kota uygulaması yapması halinde, üreticinin serbest piyasanın insafına bırakılacağına dikkat çeken Tığlı, bu yüzden her zaman söyledikleri gibi, fındık alımının işin ehli olan FKB tarafından yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

TMO HIZLI BİR ŞEKİLDE PİYASADAKİ YERİNİ ALMALI

CHP’li Tığlı, Fiskobirlik’in daha güçlü bir şekilde piyasada yer alması noktasında görüş ortaya koyan her kesimle birlikte işbirliği içerisinde olmaya hazır olduklarını vurgulayarak, ‘Keşke TMO yerine Fiskobirlik üzerinden bir alım metodu uygulanabilmiş olsaydı. Şu anda TMO’nun alım politikasındaki belirsizlik üreticimizi kaygılandırıyor. Ne zaman, hangi merkezlerde, ne kadar personelle, ne miktarda kota üzerinden alım yapılacağı belirsizliğini sürdürüyor. Fiskobirlik üzerinden yapılacak destekleme alımı daha pratik bir süreç içerisinde gerçekleşebilirdi.  Üreticimiz yaşanan pandemi süreci ve artan ekonomik zorluklar karşısında ürününün tamamını ya da en azından bir kısmını satmak zorunda dolayısıyla TMO hızlı bir şekilde piyasadaki yerini almalıdır’ diye konuştu.

HER ZAMAN FİSKOBİRLİK’İN YANINDAYIZ

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, bütün fındık üreticilerini Fiskobirlik'e ortak olmaya ve fındığını bağlı bulundukları kooperatiflere vermeye davet ederek, böylelikle birliğin, dolayısıyla da üreticinin güçleneceğini dile getirdi.

Fiskobirlik’in yeni başlattığı ‘yeni ortak’ kampanyasına da sonuna kadar destek olacağını dile getiren Tığlı, tüm fındık üreticilerinin Fiskobirlik’e sahip çıkması gerektiğini belirterek, kendilerinin de her zaman Fiskobirlik’in yanında olduklarını vurguladı.

Bu haber 491 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

AK PARTİ’DE İL KONGRE TARİHİ NETLEŞTİ

AK PARTİ’DE İL KONGRE TARİHİ NETLEŞTİ TIME SON DAKİKA ÖZEL HABER- AK Parti Giresun il kongresinin tarihi belli oldu.

İP, GİRESUN’DA HAVANDA SU MU DÖVÜYOR?

İP, GİRESUN’DA HAVANDA SU MU DÖVÜYOR? TIME AYRINTI HABER- İYİ Parti (İP) Giresun’da aslında havanda su mu dövüyor?
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi