GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
İKRANUR DOSYASINDA FLAŞ GELİŞME!..

İKRANUR DOSYASINDA FLAŞ GELİŞME!..

Tarih 29 Temmuz 2020, 20:54 Editör Dursun ONUR

TIME SICAK GELİŞME HABER- Giresun'un Bulancak ilçesinde kaybolduktan sonra cansız bedeni bulunan İkranur Tirsi dosyasında yeni gelişme yaşandı. Köyde bulunan ve tamamı erkek olan en az 20 kişiden DNA örneği alındı.

Giresun'un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde şüpheli bir şekilde ölü bulunan İkranur Tirsi dosyasında yeni gelişme yaşandı. Köyde bulunan ve tamamı erkek olan en az 20 kişiden DNA örneği alındı.

Halk Tv'den Fırat Yeşilçınar ve İrem Yıldırım'ın haberine göre; İkranur’un cenazesi dört günlük aramanın sonucunda evinin yedi kilometre uzağında Salman mevkii Adaköy deresinde bulunmuştu. Yapılan ön otopsi raporuna travmatik bir bulguya rastlanılmadığı iddia edilmişti. Kesin ölüm nedeni otopside belli olacak.

Ayrıntılı otopsi çıkmadan önce yeni bir gelişme yaşandı. İcilli Köyü’nde bulunan en az 20 kişiden DNA örneği alındı. Sadece köylülerden değil aile bireylerinden de örnekler alındı.

Gelişmeyi İkranur’un babası Serdar Tirsi, dedesi Niyazi Tirsi ve İcilli Köyü muhtarı Ahmet Çoban ile konuştuk.

BABA SERDAR TİRSİ: İKİ ŞÜPHELİ VAR

İkranur’un babası Serdar Tirsi, köyden çok sayıda kişiden kan örnekleri alındığını söyleyerek, 'Kaç kişiden alındığını bilmiyorum, saymadım. Ayrı ayrı götürdüler bizi. Aile olarak bizi götürdüler, köyden birkaç kişiyi de alıp götürdüler ama kimler bilmiyorum. Genelde aile içiydi ama akraba, eş, dost. Sadece erkeklerden alındı kan örneği. DNA örneğinin alınma sebebini açıklamadılar. Bilgi verilmiyor' dedi.

Baba Serdar Tirsi, iki şüpheli olduğunu ve hiçbir gözaltının olmadığını söyledi. İkranur'un cansız bedeni bulunduktan sonra tüm aile ifade vermişti.

İkranur’un dedesi Niyazi Tirsi ise 'DNA örneğini ben de verdim. Bize sebebini açıklamadılar. Kan aldılar sadece. Bizim mahalleden de gitti gençler. Amcaları, ben, babasından alındı. Dayılardan alınmadı galiba. Sadece erkeklerden alındı' diye konuştu.

İcilli Köyü muhtarı Ahmet Çoban ise en az 20 kişiden DNA örneği alındığını söyleyerek, ailenin evinin önünde de sık sık güvenlik güçlerinin beklediğini ekledi.

Bu haber 1264 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

AMAÇLARI SİYASİ BİR ALGI OLUŞTURMAK

AMAÇLARI SİYASİ BİR ALGI OLUŞTURMAK TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediyesi’nden saat kulesi eleştirilerine yanıt geldi.

GİRESUNLU TMSF BAŞKANI GÜLAL'A ALKIŞ

GİRESUNLU TMSF BAŞKANI GÜLAL'A ALKIŞ TIME GÜNCEL HABER- Alucralı hemşehrimiz TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’dan memleketine alkışlanacak hizmet. İşte söz...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi