GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
UZUNALİOĞLU TBB’DEN İSTİFA EDER Mİ?

UZUNALİOĞLU TBB’DEN İSTİFA EDER Mİ?

Tarih 23 Haziran 2020, 18:38 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL SORU HABER- Türkiye Barolar Birliği (TBB) Yönetim kurulu üyesi ve Giresun Barosu avukatlarından Gültekin Uzunalioğlu'nun görevinden istifa edip etmeyeceği merak konusu oldu.

AKP ve MHP’nin Avukatlık Kanunu'nda ve baroların seçim sisteminde değişiklik yapmak istemesine karşı 'Savunma Yürüyor' sloganıyla baro başkanları ve avukatların başlattığı yürüyüşe destek vermeyen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun son marifeti istifa getirdi.

KARAHAN GÖREVİNDEN AYRILDI

Ankara'da 'Savunma Haktır' yürüyüşü yapan avukatlar polisler tarafından darp edilirken TBB Başkanı Metin Feyziyoğlu'nun Anıtkabir'den fotoğraf paylaşmasına tepki gösteren TBB İnsan Hakları Merkezi Genel Sekreteri Mustafa Kemal Karahan görevinden istifa etti.

BARO BAŞKANLARINI HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere,Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, katıldığı bir televizyon programında 'savunmayı savunuyoruz' sloganıyla Ankara’ya yürüyüş başlatan baro başkanlarını,'Bu yürüyüş avukatların yargının sorunlarını çözmek için midir? Yoksa başka bir şey için midir?' diyerek hedef göstermişti.

UZUNALİOĞLU İSTİFA EDER Mİ?

Şimdi gözler TBB Yönetim kurulu üyesi ve Giresun Barosu avukatlarından Gültekin Uzunalioğlu'na çevrildi.

Daha önce iktidarın baroları bölme projesine tavır alarak çoklu baro ve nispi temsil sistemine karşı olduğunu açıklayan Uzunalioğlu’nun tıpkı TBB İnsan Hakları Merkezi Genel Sekreteri Mustafa Kemal Karahan gibi görevinden istifa ederek tepkisini ortaya koyması bekleniyor.

Bu haber 634 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

KÜÇÜK KIZ İÇİN TÜM KÖY SORGUDA!

KÜÇÜK KIZ İÇİN TÜM KÖY SORGUDA! TIME GÜNCEL HABER- İkranur için JASAT timlerinden oluşan özel ekipler köydeki herkesin ifadesine başvuruyor.

ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ BELLİ OLDU

ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ BELLİ OLDU TIME GÜNCEL HABER- Giersun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında toplanan Belediye Meclisi’nde encümen ...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi