GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
BİLGE’DEN BELEDİYEYE ÇOK AĞIR İTHAMLAR...

BİLGE’DEN BELEDİYEYE ÇOK AĞIR İTHAMLAR...

Tarih 15 Haziran 2020, 19:37 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, AK Partili Giresun Belediyesi’nin mart ayından ocak ayına kadar geçen sürecini değerlendirirken ciddi itham ve iddialarda bulundu.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, AK Partili Giresun Belediyesi’nin mart ayından ocak ayına kadar geçen sürecini değerlendirirken ciddi itham ve iddialarda bulundu.

Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Bilge. '9 ayda 42 milyon lira borç ile ne yaptınız. Üstelik Hazine'den 8 milyon lira, bakanlıklardan ise 15 milyon lira aldınız. Bu kadar parayı nereye harcadınız. Çıkın hesap veriniz. Biz geçmişin hesabını verdik, bir tek davamız bile yok. Sizden korkmuyoruz' dedi.

KİM NE BİLİYORSA AÇIKLASIN

Belediye Meclisi´nde CHP Grubu'na; 'susun, açıklarız' gibi sözlerle mobing uygulandığını savunan Bilge, 'Kim ne biliyorsa açıklasın, soruşturma açtırsın. Ne biliyorsanız açıklayın, sizden korkmuyoruz. Giresun Belediyesi´nde CHP dönemine ait utanılacak, korkulacak hiç bir şeyimiz yok' diye konuştu.

BU PARA NEREYE HARCANDI?

Başkan Bilge, 'SSK ve Vergi Dairesi´ne olan borç 61 milyon 368 bin liradan 69 milyon 149 bin liraya, kredi borçları 45 milyon 550 bin liradan 80 milyon 535 bin liraya, piyasaya olan esnaf borçları da 12 milyon 894 bin liradan 44 milyon 632 bin liraya çıktı. Belediyeyi devrettiğimizde 215 milyon 383 bin lira olan borç 1 Ocak 2020’ye kadar 257 milyon 432 bin liraya çıktı. Arada 42 milyon 48 bin liralık fark var. Üstelik Hazine'den 8 milyon lira, bakanlıklardan da yaklaşık 15 milyon lira hibe alındı. Yapılan yatırım nerede, sadece 4 milyon lira kamulaştırmaya verildi. Bu para nereye harcandı?’diye sordu.

ŞENLİKOĞLU'NUN 1 YILLIK DÖNEMİ ŞAİBELİ İDDİASI

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun geride bıraktığı bir yıllık dönemin şaibeli olduğunu ileri süren Bilge, '2 cami avlusu dahil birçok taşınmaz borçlar karşılığında satıldı. Bu taşınmazlar hangi kuruma hangi borç karşılığında verildi. Bu yönetim Kale ve Seyid Vakkas Cami alanlarını satar duruma geldi' ifadelerini kullandı.

Bilge'nin basın toplantısıda CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş ve Belediye Meclisi Grup Başkanı Ahmet Yusufağaoğlu da hazır bulundu.

Bu haber 1146 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

FİSKOBİRLİK’İN YANINDAYIZ

FİSKOBİRLİK’İN YANINDAYIZ TIME POLİTİKA HABER- TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, FİSKOBİRLİK Yönetim Kur...

GİRESUN’DA GERİCİ DİLİPAK’A SUÇ DUYURUSU

GİRESUN’DA GERİCİ DİLİPAK’A SUÇ DUYURUSU TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun İl Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Berrin Aydın, İstanbul Sözle...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi