GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
PARALARI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITIN

PARALARI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITIN

Tarih 30 Nisan 2020, 16:37 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı,’Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasında toplanan paraların ihtiyaç sahiplerine dağıtılması gerektiğini söyledi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı,’Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasında toplanan paraların ihtiyaç sahiplerine dağıtılması gerektiğini söyledi.

Koronavirüs nedeniyle işverenler için bol bol açıklanan özel destek paketinden sonra başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasında 26 Nisan itibariyle toplanan paranın 1 milyar 839 milyon 582 bin 530 lira olduğunu vurgulayan Tığlı, AK Parti hükümetinin dünyada bir ilki gerçekleştirerek vatandaşından yardım talep ederek SMS ve IBAN numaraları paylaştığını anımsattı.

AKP, KONU İHTİYAÇ SAHİBİ OLUNCA KAFASINI KUMA GÖMÜYOR

CHP’li Tığlı, ‘Parayı çok seven ve sadece kendisi için kullanan bu hükümet, ne zaman vatandaşının başı dara düşse elini cebine atmak yerine ya 10’ar liralık SMS’lerden ya da IBAN numaralarından medet ummuştur. Kendi yandaşı ve iktidarı için Hazine'yi, Merkez Bankası'nı, İşsizlik Sigortası'nı ve TMSF’yi har vurup harman savuran AK Parti iktidarı, konu yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşı olunca kafasını kuma gömüyor’ dedi.

AKP DÜNYADA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

Tüm Dünya’yı etkisine alan Covid-19 salgını karşısında gelişmiş ya da gelişmemiş tüm ülkeler, vatandaşlarını yarı yolda bırakmamak ve onlara yardım edebilmek için milyar dolarlık önlemler aldığını ifade eden CHP’li Tığlı, 'AK Parti hükümeti ise dünyada bir ilki gerçekleştirerek vatandaşından yardım talep ederek SMS ve IBAN numaraları paylaşıyor’ şeklinde konuştu.

KAMPANYADA TOPLANAN PARALAR DERHAL DAĞILMALI

26 Nisan itibariyle ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem ‘kampanyasında toplanan 1 milyar 839 milyon 582 bin 530 liraya yaklaşan paranın kullanılmaya başlayıp başlamadığını bilmediklerini ifade eden Tığlı, 'İnsanlar yaptıkları bağışların hiç edilmesini değil yardıma ihtiyacı olan milyonlarca insana ulaştırılmasını istiyor. Evde pirinç, bulgur, yağ, salça, tuz bitmişken kimse işgüzarlık yapmaya kalkıp ‘15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’nda olduğu gibi toplanan paraları vakıflara, derneklere ya da yandaşlara dağıtmaya kalkmasın ve toplanan yardımları kuruşu kuruşuna derhal ihtiyaç sahibi olan kişilere dağıtmaya başlasın' değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 910 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

GİRESUNLU TURAN O KOLTUĞU KAYBETTİ

GİRESUNLU TURAN O KOLTUĞU KAYBETTİ TIME POLİTİKA SICAK HABER- İki yıldır Meclis İdare Amirliği görevini yürüten Pirazizli hemşehrimiz AKP İstanbul Mil...

BAKIN KİMLER ENCÜMEN ÜYESİ SEÇİLDİ

BAKIN KİMLER ENCÜMEN ÜYESİ SEÇİLDİ TIME GÜNCEL HABER- Giresun Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen üyeleri seçimi yapıldı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi