GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN VALİSİ PARTİZANLIK YAPIYOR

GİRESUN VALİSİ PARTİZANLIK YAPIYOR

Tarih 09 Nisan 2020, 17:47 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- İYİ Parti Giresun kurucu Merkez İlçe Başkanı ve il başkan adayı Abdulkadir Eroğlu, Vali Harun Sarıfakıoğulları’nı partizanlık yapmakla suçladı.

İYİ Parti Giresun kurucu Merkez İlçe Başkanı ve il başkan adayı Abdulkadir Eroğlu, Vali Harun Sarıfakıoğulları’nı partizanlık yapmakla suçladı.

Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Eroğlu, Vali Sarıfakıoğulları’nın devlet olarak yapılan yardımları dağıtmak için AKP yandaşı sivil toplum örgütlerini görevlendirdiğini anımsattı.

VALİ AÇIK AÇIK PARTİZANLIK YAPIYOR

Eroğlu,’Ülkemizin çok zor dönemlerden geçtiği, birlik ve beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyacımız olduğu bir zamanda, Sayın Vali; devlet olarak yapılan yardımları dağıtmak üzere 'vefa grubu' kurduğunu açıklıyor ve devletin üst düzey kuruluşlarının müdürlerinin yanına ayrıca AKP’nin ve de AKP’yi destekleyen Memur -Sen Konfederasyonu’na bağlı Memur -Sen, Eğitim Bir- Sen, Sağlık -Sen ile TÜGVA ve Beşir Derneği gibi kuruluşların temsilcilerini de yanına alarak, açık açık partizanlık yapıyor ve ayrıştırıyor’ dedi.

Eroğlu şunları söyledi:

‘Genelgenin (a) maddesinde hizmetin il emniyet müdürlüğü, il jandarma komutanlığı, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay görevlileri aracılığı ile veya ihtiyaç duyulması halinde sivil toplum görevlilerinin desteği aracılığı ile yerine getirileceği belirtilmiştir. Bu kadar devlet varken bu sivil toplum (ne kadar sivilse artık) kuruluşlarına ihtiyaç var mıdır?

Genelgenin (i) maddesi ile de hiçbir kurum ve kuruluşun ve STK da yardım dağıtamayacağı belirtilerek, yardım başvurularına da izin verilmemiştir. Bu da doğru bir yaklaşım olmamıştır. Şu sıkıntılı günlerde yardım etmek isteyen hayırseverleri de reddetmek partizanca olmuştur. Böyle bir komisyon devlet memurluğu değil, parti memurluğu olmuştur.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın çağrısı üzerine milletimizin kenetlendiği ve tüm kesimlerin kişisel ya da kurumsal önceliklerini bir yana bırakarak devletimizin aldığı pozisyona destek verdiği bu zamanda Giresun Valiliği’nin bu uygulamasını nasıl açıklayacağını gerçekten çok merak ediyorum. Bizler Giresun’da İYİ Parti camiası olarak bu zor dönemde her türlü yardımı yapıyoruz ve de Sayın Valinin önderliğinde yapmaya hazırız.

Sayın Valim; bu zor dönemde tüm sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, dernekler, odalar v.s gibi kuruluşları toplayarak birlik beraberlik ve dayanışma örneği göstermemiz gerekir. Sayın Vali; derhal bu partizanca, ayrıştıran tutumdan vazgeçip Giresun’umuza birlikte hizmet edelim.’

Bu haber 3106 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

AK PARTİ’DE İL KONGRE TARİHİ NETLEŞTİ

AK PARTİ’DE İL KONGRE TARİHİ NETLEŞTİ TIME SON DAKİKA ÖZEL HABER- AK Parti Giresun il kongresinin tarihi belli oldu.

İP, GİRESUN’DA HAVANDA SU MU DÖVÜYOR?

İP, GİRESUN’DA HAVANDA SU MU DÖVÜYOR? TIME AYRINTI HABER- İYİ Parti (İP) Giresun’da aslında havanda su mu dövüyor?
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi