GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GESOB BAŞKANI KARA, BAKIN NE İSTEDİ?

GESOB BAŞKANI KARA, BAKIN NE İSTEDİ?

Tarih 10 Mart 2020, 19:09 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, Giresun-Suşehri kara yolunun bölünmüş yol kapsamına alınmasını istediklerini kaydetti.


Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar–Suşehri karayolunun bölünmüş yol programına alınması gerektiğine vurgu yaptı.

Kara, yaptığı yazılı açıklamada, Karadeniz kıyı şeridinden iç kısımlara bağlanan ve programlanan bütün yolların bölünmüş yola dönüştürülmesine rağmen, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar-Suşehri yolunun ise henüz bölünmüş yol konumuna getirilmediğini belirtti.

Giresun –Suşehri yolunun mevcut haliyle Giresun ekonomisine beklenen katkıyı sunması ve beklentiye cevap vermesinin mümkün olmadığını ve komşu illerin yolları ile ticari rekabet imkanının da bulunmadığını savunan Kara, 'Ulaştırma Bakanlığının resmi sitesinde yer alan karayolu bölünmüş yol olarak gösterilmekte ve 13.kuzey-güney aksında yer almakta olup ancak yapılan uygulama ve mevcut çalışma bunun tam tersi şeklinde devam etmektedir’ dedi.

Kara devamla, ‘İlimizin kalkınması, gelişmesi ve bölgesel rekabet gücü açısından bu yolun bölünmüş yol programına alınması için hemen çalışmalara başlanması, yapımın gerçekleşmesi halinde Karadeniz’in Akdeniz’e ulaşımında mesafenin kısalacağı, ulaşımın kolaylaşacağı, yakıt sarfiyatlarının önemli derecede azalacağı, Giresun Limanının işleme kapasitesinin yükseleceği ve bölgede tercih edilen en güvenli yol olacağı için tercih edilen bir güzergah olacağı herkes tarafından kabul edilmektedir’ şeklinde konuştu.

Bu haber 1687 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

BAŞKAN KARAN: ÇKS BAŞVURULARI UZATILSIN

BAŞKAN KARAN: ÇKS BAŞVURULARI UZATILSIN TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi Nurittin Karan, 30 Haziran...

FINDIKTA BAŞARI HİKAYESİ SÜRÜYOR

FINDIKTA BAŞARI HİKAYESİ SÜRÜYOR TIME EKONOMİ HABER- Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Edip Sevinç, Haziran ayı ihracat ra...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi