GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
AKP GİRESUN'U KASABA HALİNE GETİRDİ

AKP GİRESUN'U KASABA HALİNE GETİRDİ

Tarih 07 Mart 2020, 02:52 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, açtı ağzını yumdu gözünü.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Meclis'te söz alarak Giresun’un sorunlarına dikkat çekti.

AKP’ye sert ifadelerle yüklenenen Tığlı, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Giresun’un gelişeceği yerde günden güne kasaba hâline geldiğini kaydeden Tığlı, 'AK Parti Giresun’u yarı yolda bırakmıştır. Verdiği sözleri tutmamıştır. Onun için Giresun’a boş vaatler vermekten vazgeçin yoksa Giresunlular’a bakacak yüzünüz kalmayacak’dedi.

YAN GELİP YATTINIZ

CHP’li Tığlı, ‘2002’de Giresun’da yüzde 45 oy aldınız. Ama yaptığınız ilk iş Giresun SEKA Aksu Kâğıt Fabrikası’nı 5 milyon liraya satmak oldu. Oysa değeri 57 milyon liraydı. Fabrikayı alan milli görüşçü yandaş, makineleri 11 milyon liraya hurdaya sattı. Anında 6 milyonu kaptı. Ama siz yetmez dediniz. 5 milyon liraya sattığınız fabrikayı, 68 milyon liraya geri aldınız. Ve bir sonraki seçime kadar yan gelip yattınız. Giresun’a da uğramadınız’ dedi.

Tığlı, konuşmasında şu eleştirilerde bulundu:

‘2007’de Giresun’da yüzde 51 oy aldınız ama trenleri raydan, demiryollarını güzergâhtan çıkarttınız. Giresun Demiryolu Hattı’nı meydanlarda seçim yatırımı olarak müjdelediniz. Ama iş yapmaya gelince, Giresun’u demiryolu güzergâhından çıkarttınız. Bu mudur sizin Giresunlulara verdiğiniz değer. 1300 kilometre demiryolu yapacağız dediniz. Yapa yapa, 158 kilometre demiryolu yaptınız.

NE PROJE VAR NE İHALE; 'BATTI- ÇIKTI' İŞİ BAHANE

2011’de Giresun’da yüzde 59 oy aldınız ama ‘hayır duası’ alamadınız. Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’yi kapsayan Karadeniz Sahil Yolu'nun Giresun ayağında ne bir proje ne de bir ihale var. Var olan tek şey vaatleriniz. Karadeniz Sahil Yolu tüm illerde eş zamanlı bittiğinde faydalı olur. Trafik rahatlasın diye merkeze battı -çıktı ya da viyadük yapmak, bu projeyi unutturmak için üretilen bahaneden başka bir şey değildir. 

ÇEVRE YOLU NE OLDU?

Giresun Çevre Yolu ayağını yavaşlatmak ya da ‘şimdilik 8 kilometresini yapalım’ demek, vatandaşın parasını sokağa atmaktır. Giresunluyu takmamaktır. Hele hele iptal etmeyi düşünmek ihanettir. Giresun Çevre Yolu Projesi bitirilmediği sürece iktidarınız, Giresun’a hizmet götürdük diyemez.

7 Haziran 2015’de yüzde 53; 1 Kasım’da yüzde 61 oy aldınız ama iki tarih arasında yaşananlardan dolayı Giresunlular’dan helallik alamadınız. Ne Eğribel Tüneli bitti, ne de Eğribel Tüneli için savurduğunuz vaatler. Ama Giresunlu’nun ömrü bitti.

BATLAMA KARAYOLU HEPTEN UNUTULDU

Giresun Batlama Karayolu hepten unutuldu. Ama yaklaşan her seçim öncesi, bu yolda inceleme yaparak sağa sola talimat veren bölge vekillerinin komik halleri unutulmadı. Kim çalışmaların takipçisiyiz diyorsa ya gelsin Giresun halkına hesap versin ya da gitsin genel başkanına hesap sorsun.

2018’de Giresun’da yüzde 42 oy aldınız ama fındık üreticisinden geçer not alamadınız, fındıkta rekolteyi tespit edemediniz, alım fiyatlarını açıklayamadınız. Çünkü; Ferrero ne dediyse onu yaptınız.

‘28 GÜNDE 28 PROJE’ GİBİ SÖZLERLE GİRESUN HALKI KANDIRILDI

Giresun’da kurulan fabrikalar ile işsizlik bitti dediniz. Ama Giresun’da kurulan bir fabrika yok. Zaten Giresun’da biten de işsizlik değil iş bulma umuduydu. Giresun en fazla göç veren 5’nci il. İş bulamayanlar kenti terk ediyor. Giresun’da yaşayan Giresunlu nüfusu 450 bin. İl dışında yaşayan Giresunlu nüfusu 1 milyon 250 bin. Giresun, Karadeniz Bölgesi’nde yatırım yapılan iller sıralamasında sonuncu. Çünkü her şeyi bilen iktidarınız Giresun ilini ihmal etmiştir. 28 günde 28 proje gibi sözlerle Giresun halkını kandırmaya çalışmak, had bilmezlikten başka bir şey değildi.

KÜÇÜK ESNAF AYAKTA DURAMAZ HALDE

En kötü verileri bile pembe rüyalara dönüştüren TÜİK, Giresun verilerine çare bulamamıştır. Eksi 3 büyümeyle ekonomisi en fazla küçülen il Giresun’dur. 2014 ile 2019 tarihleri arasında şehir merkezinde 2 bin 812 işyeri açıldı. Şu anda 1495’i yok. Maalesef kapandı. Şehri ayakta tutan küçük esnaf, artık ayakta duramaz halde.  Ama utanmaz yandaş medya esnafın, teşvik ve desteklerden haberdar olmadığını ve yararlanmak istemediğini yazdı. Aynı ‘iş var ama çalışacak adam bulamıyoruz’ diye yaptıkları ahlaksızca açıklamalar gibi.

GİRESUN KASABA HALİNE GELDİ

İktidar temsilcileri ve bölge vekilleri bu tespitlerimi duysunlar. Ve hamasi sözlerden kaçınsınlar. Ak Partiye oy versin ya da vermesin her Giresunlu bu kentin çok geri bırakıldığını biliyor. Giresun ili gelişeceği yerde günden güne kasaba hâline geliyor. AK Parti'niz, Giresun’u yarı yolda bırakmıştır. Verdiği sözleri tutmamıştır. Onun için Giresun’a boş vaatler vermekten vazgeçin yoksa Giresunlulara bakacak yüzünüz kalmayacak.’

Bu haber 1774 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

AK PARTİ’DE İL KONGRE TARİHİ NETLEŞTİ

AK PARTİ’DE İL KONGRE TARİHİ NETLEŞTİ TIME SON DAKİKA ÖZEL HABER- AK Parti Giresun il kongresinin tarihi belli oldu.

İP, GİRESUN’DA HAVANDA SU MU DÖVÜYOR?

İP, GİRESUN’DA HAVANDA SU MU DÖVÜYOR? TIME AYRINTI HABER- İYİ Parti (İP) Giresun’da aslında havanda su mu dövüyor?
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi