GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

SÜREKLİ KRİZ TELLALLIĞI YAPIYORLAR

SÜREKLİ KRİZ TELLALLIĞI YAPIYORLAR

Tarih 05 Şubat 2020, 17:32 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Türkiye’de ekonomik krizden beslenmek isteyenler olduğunu savundu.


AK Parti Giresun Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, HDP Grubu’nun meclis araştırması önergesi üzerinde AK Parti Grubu adına TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Türkiye’de ekonomik krizden beslenmek isteyenler olduğunu savunan Öztürk, ülkede kriz çığırtkanlığı yapan, adına kriz lobileri denen oluşumlar olduğunu ileri sürdü.

SÜREKLİ KRİZ TELLALLIĞI YAPIYORLAR

Öztürk,'Sürekli kriz tellallığı yapıyorlar. Allah'a şükür bugüne kadar başaramadılar. İnşallah bundan sonra da başaramayacaklar. Verilen araştırma önergesinin başlığı ekonomik kriz. Araştırma önergesi demokratik bir hak, ama kriz çıksa da biz de bundan istifade etsek anlayışı son derece yanlıştır’ dedi.

2019 yılının son çeyreğine ilişkin göstergelere bakıldığında Türkiye ekonomisindeki iyileşmelerin devam ettiğine vurgu yapan Öztürk,'Bu önergenin içeriğine bakıldığında Türkiye'de bir ekonomik kriz olduğundan bahsediliyor. Son ekonomik verilere bakıldığında ise böyle bir durum söz konusu değil. Türkiye ekonomisi 2018 yılında yüzde 2,8 oranında, 2019 yılının son çeyreğinde yıllık gayrisafi yurt içi hasıla ise yüzde 5 oranında büyümüştür. Bu kapsamda, Yeni Ekonomi Programı’nda 2020 itibariyle büyümenin yüzde 5 civarında olan potansiyel büyüme hızına ulaşması beklenmektedir’ diye konuştu.

Bu haber 756 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

YENİ HASTANEYE KURA İLE İŞÇİ ALINACAK

YENİ HASTANEYE KURA İLE İŞÇİ ALINACAK TIME GÜNCL HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, inşaatı son aşamaya gelen Giresun Eğitim ve Araştırma...

TIĞLI’DAN TMO’DA FINDIK RANTI İDDİALARI!

TIĞLI’DAN TMO’DA FINDIK RANTI İDDİALARI! TIME POLİTİKA HABER- CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, yeni fındık hasat sezonun başlamasına aylar kala Toprak...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi