GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GİRESUN’DA İŞSİZLİK PATLADI

GİRESUN’DA İŞSİZLİK PATLADI

Tarih 03 Şubat 2020, 20:03 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- CHP Giresun İl Genel Meclisi üyesi ve Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, resmi kayıtlara göre Giresun’da 30 bin 835 işsiz insan olduğunu açıkladı.


Giresun İl Genel Meclisi şubat ayı toplantısına başladı.

AKP’li İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin başkanlığında yapılan ilk toplantıda gündem işsizlik oldu.

Toplantıda gündem dışı konuşma yapan CHP Giresun İl Genel Meclisi üyesi ve Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, resmi kayıtlara göre Giresun’da 30 bin 835 işsiz insan olduğunu açıkladı.

İŞSİZLİK ARTTI; GİRESUN'DA DA EKONOMİK ÇÖKÜŞ YAŞANIYOR

Yılmaz,‘Ülkemizin içerisine düşürüldüğü ekonomik çöküşün sonuçlarını maalesef Giresun halkı da iliklerine kadar en ağır şekilde yaşamaktadır. Geçmişte 20 yıldan ötesini hep övünerek anlattığımı devlet yatırımlarında bölgesinin yıldızı olan ve işsizliğin sokaklarda doğru dürüst konuşulmadığı bir Giresun vardı. Şimdi ise ekonomik gelişmişlikte sonuncu il yanı 81. sırada yer almaktadır. Resmi kayıtlara göre ise 30 bin 835 işsiz insanımızın öğreniyoruz. İşsizliğe en önemli örnekte Seka Aksu Kağıt Fabrikası'nın, ilimizden sökülüp atılmasıdır. Sonuç olarak geçmişte bin kişiye ulaşan istihdam alanımız yok edilmiştir’ şeklinde konuştu.

Bu haber 904 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

YAHUU SEN NEYİN PEŞİNDESİN BE HASAN!

YAHUU SEN NEYİN PEŞİNDESİN BE HASAN! TIME EKONOMİ DETAY SORGU HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı Hasan Çakı...

ÇAKIRMELİKOĞLU DA ‘KRAL ÇIPLAK' DEDİ

ÇAKIRMELİKOĞLU DA ‘KRAL ÇIPLAK' DEDİ TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve iş insanı Hasan Çakırmelikoğlu...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi