GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KARA, BABACAN’IN PARTİSİNDE Mİ?

KARA, BABACAN’IN PARTİSİNDE Mİ?

Tarih 08 Ocak 2020, 03:18 Editör Dursun ONUR

TIME ÇOK ÖZEL İSTİHBARİ KULİS HABER- ANAP’lı eski Devlet Bakanı ve Giresun Milletvekili Burhan Kara, Babacan hareketine mi katılıyor? İddialar doğruysa Kara'nın kurucu olmasa da dışarıdan Babacan oluşumuna destek vereceği ileri sürülüyor.

ANAP’lı eski Devlet Bakanı ve Giresun Milletvekili Burhan Kara’nın Babacan hareketine katılacağı öne sürülüyor.

AKP ile geldiği yol ayrımı sonrasında partisinden istifa ederek yeni parti çalışmalarını sürdüren ve bu ay sonuna kadar partisini kurması beklenen eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın iktidar partisinde bakanlık yapmış isimlerin dışında, ANAP'ta görev yapan siyasilerle de birlikte hareket ettiği savunuluyor.

Bakın, uydurmuyoruz.

Masabaşı operasyonu yapmıyoruz.

Senaryo yazmıyoruz.

Algı mı diyorsunuz?

Asla.

Evet.

Ama doğru ama yanlış.

Yanılma payımız saklı kalmak şartıyla.

İstihbari bilgidir.

Deyimce.

Malumunuz, ateş olmayan yerden duman çıkmazmış.

Elbette teyide muhtaçtır.

Anlatalım.

Ne kadar doğru bilmiyoruz lakin etkin siyasi çevrelerden gazetemiz TIME'ye yansıyan kulis bilgilerine bakılırsa, Babacan'ın kuracağı partinin yol haritasını ANAP'ta üst düzey yöneticilik ve bakanlık yapmış bir dönemin önemli siyasilerinin çizdiği ve bu isimlerden birinin de 1997-1999 yılları arasında 55. Koalisyon Hükümeti döneminde Devlet Bakanı olarak görev yapan ANAP’lı Giresun eski Milletvekili Burhan Kara olduğu iddia ediliyor.

Öyle ki, duyumlar gerçekse şayet Kara'nın kurucu üye olmasa bile dışarıdan Babacan oluşuna destek vereceği kaydediliyor. Dolayısıyla, eski Bakan Kara’nın yeni parti ile ilgili tavrını şimdilik saklı tuttuğu ancak yakın geleceğin çok şeylere gebe olduğu tezi de siyasi arenada konuşulmuyor değil.

Bu haber 1373 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

FİSKOBİRLİK’İN YANINDAYIZ

FİSKOBİRLİK’İN YANINDAYIZ TIME POLİTİKA HABER- TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, FİSKOBİRLİK Yönetim Kur...

GİRESUN’DA GERİCİ DİLİPAK’A SUÇ DUYURUSU

GİRESUN’DA GERİCİ DİLİPAK’A SUÇ DUYURUSU TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun İl Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Berrin Aydın, İstanbul Sözle...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi