GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
TBMM RABİA NAZ DOSYASINI İSTEDİ

TBMM RABİA NAZ DOSYASINI İSTEDİ

Tarih 04 Aralık 2019, 18:26 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- TBMM Rabia Naz'ın Ölümünü Araştırma Komisyonu, tanıkların ifadelerindeki çelişkiler nedeniyle Giresun Başsavcılığı'ndan soruşturma dosyasını istedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Rabia Naz'ın Ölümünü Araştırma Komisyonu, tanıkların ifadelerindeki çelişkiler nedeniyle Giresun Başsavcılığı'ndan soruşturma dosyasını talep etti.

Komisyonda MHP'li üye Cemal Enginyurt, Rabia Naz'ın tırnağında bulunan DNA'nın ağabeyi Yaşar Mert Vatan'a ait çıkmasının izah edilmesini istedi.

TBMM Rabia Naz'ın Ölümünü Araştırma Komisyonu, Rabia Naz'ın tırnaklarında çıkan DNA'nın sahibi ağabeyi Yaşar Naz Vatan'ın durumu açıklaması için dinlenilmesini istedi. Komisyon ağabey Yaşar Mert ile Rabia Naz'ı merdivende gördüğünü söyleyen Beyza Okur'un ifadesini 18 yaşından küçük oldukları için alamazken, Giresun'a giderek hem çocuklar hem de ifade vermek için gelemeyen tanıklarla görüşmeyi gündemine aldı.

Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz'ın haberine göre komisyonun resmi tutanaklarına göre, Şaban Vatan'ın amca çocuğu Bahri Vatan, Rabia Naz'ın intihara tevessül edecek çocuk olmadığını belirterek, "Oradan atlama şansı imkansız" dedi. İfade değiştiren tanıkları eleştiren Bahri Vatan, "Ses duyuyorsunuz, ondan sonra, altı ay sonra diyorsunuz ki, 'ses duymadım, öbür taraftan gitti'. Biz bu olayın mutlaka bir darptan meydana geldiğini düşünüyoruz. Çünkü bazıları 'intihar' demiş. Trafik kazası veya başka türlü bulgular bizi noktaya getirdi" dedi.

MHP, AİLEYİ SUÇLADI

Komisyonda MHP'li üye Cemal Enginyurt, Rabia Naz'ın tırnağında bulunan DNA'nın ağabeyi Yaşar Mert Vatan'a ait çıkmasına vurgu yaparak, "Şaban Vatan çocuğu kucakladığında olabilir, Yaşar Vatan'ın ki nasıl oldu, onu Yaşar Vatan izah etsin" ifadesini kullandı.

Enginyurt, Rabia Naz'ın evin merdivenlerinde gördüğünü dile getiren öğrenci Beyza Okur'un da dinlenilmesini isteyerek şöyle konuştu:

"İlk olarak Naşit Okur'un kızı Beyza Okur, ciddi anlamda dinlenilmesi gerektiğini düşünüyorum. İkinci de; Şaban Vatan o gün Yaşar Vatan'ın 12 Nisan tarihli bilgisayarda oyun oynadığı görüntülerini paylaştı. Benim oğlum 21 yaşında, iletişim okuyor. Bunu kendince görev kabul etmiş araştırmış. Araştırılması için söylüyorum, doğrudur diye değil, 'Baba iki görüntü paylaşıyor, Şaban Vatan. Görüntünün biri 21 dakika, biri 17 dakika. Bu şu anlama geliyor, Şaban Vatan'ın oğlu Yaşar Vatan o an oyun oynamıyor. Çünkü görüntüde saat yok. Bizim oynadığımız bütün oyunlarda saat olur, o oyunu ben de oynadım, saat olur. Bunu dikkatle incelemenizi istiyorum' diyor."

DOSYASI SAVCILIKTAN İSTENDİ

Tutanaklara yansıyan bir diğer konusu ise, Rabia Naz dosyasının savcılıktan istenmesi oldu. Komisyon üyelerinin, "Dosya olmadan bazı şeyleri karşılaştıramıyoruz. Yani bir 'puzzle' var ortada ve 'puzzle'ın eksik parçaları var ve çok çelişkili ifadeler var. Polis ifadeleri çelişiyor, tanıkların ifadeleri çelişiyor.

Boşlukları dosyanın tamamını göremediğimiz için böyle hafiyelik yaparak bulmaya çalışıyoruz" çıkışı üzerine Aydoğdu, dosyanın istendiğine işaret etti. Aydoğdu, "Biz alacağız dosyayı. Adalet Bakanlığı'ndan görüş istemişler. Adalet Bakanlığı görüş verecek; o aşamada duruyor, muhtemelen onlarda da bir tereddüt var" karşılığını verdi.

Bu haber 814 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BAKAN PAKDEMİRLİ GİRESUN’A GELİYOR

BAKAN PAKDEMİRLİ GİRESUN’A GELİYOR TIME SON DAKİKA HABER- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 14 Ağustos Cuma günü Giresun’a geliyor.

AKSU HAVZASI PROJESİ MASAYA YATIRILDI

AKSU HAVZASI PROJESİ MASAYA YATIRILDI TIME GÜNCEL HABER- Giresun’da Aksu havzası projesi için düğmeye basıldı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi