GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
SÖZLEŞMELİ PERSONEL KADROYA GEÇİRİLMELİ

SÖZLEŞMELİ PERSONEL KADROYA GEÇİRİLMELİ

Tarih 05 Kasım 2019, 18:21 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem -Bir -Sen) Giresun İl Başkanı Coşkun Musaoğlu, belediyelerdeki sözleşmeli personelin her zaman yanında olduklarını söyleyerek tamamının kadroya geçirilmesi gerektiğini vurguladı.


Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Giresun İl Başkanı Coşkun Musaoğlu, bazı belediyelerde sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi taleplerinin takipçisi olduklarını belirtti

Başkan Musaoğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için taleplerini her zaman gündemde tutuklarını kaydetti.

'NE ZAMAN İŞTEN ÇIKARILACAĞIM’ ENDİŞESİ YAŞIYORLAR

Musaoğlu, ‘El değiştiren belediyelerdeki sözleşmeli personellerin sürekli olarak ‘ne zaman işten çıkarılacağım, işsiz bırakılacağım’ endişesiyle yaşamakta. Belediyelerde görev yapan sözleşmeli personeller aynı unvanlı kadrolu memurların sahip olduğu hakları kullanamamaktadırlar. Özellikle izin, görevde yükselme, naklen atama, arazi tazminatı gibi sosyal ve mali haklar noktasında sözleşmeli personeller kadrolu memurlara göre kısıtlamalara maruz kalmaktadırlar’ dedi.

SÖZLEŞMELİLERİN TAMAMI KADROYA GEÇİRİLMELİDİR

Bem-Bir-Sen Giresun İl Başkanı Musaoğlu, 'Bugün itibariyle belediyelerde yaklaşık 19 bin 800 sözleşmeli personel var. Özellikle 31 Mart yerel yönetim seçimlerinin ardından el değiştiren birçok belediyede sözleşmeli personellerin sözleşmesi gerekçesiz biçimde sonlandırılmıştır. Bu durum dikkate alınarak yerel yönetimlerde çalışan personellerin kadroya alınma işleminde 31 Mart 2019 tarihi esas alınması haksız olarak işini kaybeden sözleşmeli personellerinin mağduriyeti giderileceği gibi önümüzdeki günlerde yaşanması muhtemel mağduriyetler de engellemiş olacaktır. Sözleşmeli personelin tamamının kadroya geçirilmesi en önemli beklentimizdir’ diye konuştu.

Bu haber 1106 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BAROLARDAN EYLEME DEVAM KARARI

BAROLARDAN EYLEME DEVAM KARARI TIME GÜNCEL HABER- Aralarında Giresun Barosu’nun da bulunduğu 80 il barosu, adliyelerde teklife karşı mücadelelerin...

KÜÇÜK KIZ İÇİN TÜM KÖY SORGUDA!

KÜÇÜK KIZ İÇİN TÜM KÖY SORGUDA! TIME GÜNCEL HABER- İkranur için JASAT timlerinden oluşan özel ekipler köydeki herkesin ifadesine başvuruyor.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi