GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Tarih 05 Kasım 2019, 18:34 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, FİSKOBİRLİK’e Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde arsa tahsis edilmediği yönünde yapılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.


AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, FİSKOBİRLİK’e Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde arsa tahsis edilmediği yönündeki iddiaları yalanladı.

Söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını kaydederek FİSKOBİRLİK’in önünün kapatılması gibi bir durumun olmadığına dikkat çeken Başer,‘Talep üzerine 2. OSB’de toplamda 22.634,56 m2 alan FİSKOBİRLİK’e tahsis edilmiş ve tahsislere ilişkin gerekli sözleşmeler daha önce yapılmıştır. FİSKOBİRLİK, tahsis edilen parseller üzerinde gerekli hafriyat çalışmalarını kısmen yapmış, tesislerine ait uygulama projesi çalışmalarını sürdürmektedir ancak bugün itibariyle uygulama projeleri OSB’ye teslim edilmemiştir’ savunması yaptı.

SÖZLEŞME YAPILDI

Başkan Başer konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde gerekli kamulaştırma, imar planı ve altyapı çalışmaları tamamlanmış ve yatırımcı firmalara arsa tahsisi yapılmaktadır. Bu kapsamda 2. OSB’de bulunan; 315 ada 1 ve 282 ada 96 No’lu parseller 03.04.2017 tarihinde, 315 ada 7 No’lu parsel 27.12.2017 tarihinde, 315 ada 6 No’lu parsel 29.01.2019 tarihinde (talep üzerine değişiklik) ve toplamda 22.634,56 m2 alan, talep üzerine FİSKOBİRLİK’e tahsis edilmiş ve tahsislere ilişkin gerekli sözleşmeler yapılmıştır. Yine FİSKOBİRLİK’in arsa değişikliği talepleri üzerine, parsellerde gerekli değişiklik ve birleştirmeler zamanında yapılmıştır’ hatırlatmasında bulundu.

FİSKOBİRLİK UYGULAMA PROJESİNİ OSB’YE TESLİM ETMEDİ

Yaşanan eksikliğin FİSKOBİRLİK’in projelerini OSB’ye teslim etmemesinden kaynaklandığını öne süren Başer, 'FİSKOBİRLİK, tahsis edilen parseller üzerinde gerekli hafriyat çalışmalarını kısmen yapmış, tesislerine ait uygulama projesi çalışmalarını sürdürmektedir ancak bugün itibariyle uygulama projeleri OSB’ye teslim edilmemiştir. FİSKOBİRLİK’in önünün kapatılması gibi bir durumun asla söz konusu olmadığı ve olmayacağını belirtir, ilimiz ve ülkemiz için böylesine önemli bir konumdaki kuruluşa 2. OSB’den talep edilen arsa tahsisleri yapılmış, tahsis dışında oluşabilecek destekler de devam edecektir’ ifadelerini kullandı.

Bu haber 1225 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

GİRESUNLU TURAN O KOLTUĞU KAYBETTİ

GİRESUNLU TURAN O KOLTUĞU KAYBETTİ TIME POLİTİKA SICAK HABER- İki yıldır Meclis İdare Amirliği görevini yürüten Pirazizli hemşehrimiz AKP İstanbul Mil...

BAKIN KİMLER ENCÜMEN ÜYESİ SEÇİLDİ

BAKIN KİMLER ENCÜMEN ÜYESİ SEÇİLDİ TIME GÜNCEL HABER- Giresun Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen üyeleri seçimi yapıldı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi