GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
AKP GİRESUN’DA ADAY TESPİTİNE BAŞLIYOR

AKP GİRESUN’DA ADAY TESPİTİNE BAŞLIYOR

Tarih 03 Kasım 2019, 21:08 Editör Dursun ONUR

TIME ÇOK ÖZEL KULİS HABER- AK Parti yönetimi, Giresun’da merkez ilçe ve il başkanlığına getirilecek genç ve dinamik isimler için düğmeye bastı.

Önümüzdeki yıl sonuna doğru büyük kongresini yapmaya hazırlanan AK Parti yönetimi, 1 Ocak'tan itibaren ilçe kongrelerini, nisan ayından itibaren ise il kongrelerini başlatacak. 

Gazetemiz TIME'nin AK Parti'nin güvenilir kaynaklarından edindiği özel istihbari bilgilerine göre, söylemler eyleme dönüşürse şayet -ki eski tas eski hamam hesabınca hiç ama hiç umut ışığı yok deniyor ama- kongrelerde ilçelerden başlamak üzere il yönetim kademelerinde de toplumda karşılığı olan ve partiyi ileriye taşıyacak 'yeni yüzler' manasına genç isimlerin makamca başkanlıklara getirileceği savunuluyor.

GİRESUN'DA ADAY TESPİTLERİ START ALDI

Bu çerçevede, AK Parti yönetiminin Giresun dahil her il için ayrı 'il koordinatörü' belirledi. Eski ve yeni milletvekillerinden oluşturulduğu öne sürülen il koordinatörlerinin kongre sürecine ilişkin sorumlu oldukları illerde çalışma yapmaya başladıkları/başlayacakları kaydedildi.

Söz konusu il koordinatörlerinin özellikle, o ilin ileri gelenleri, STK'ları, mevcut milletvekilleri ve teşkilat  yöneticileri ile tek tek görüşerek, kongre sürecine ilişkin önerilerini alacağı değerlendirmesi yapılıyor.

GENÇ VE DİNAMİK EN AZ 3 İSİM ERDOĞAN’A SUNULACAK

Anket formatında yapılması beklenen görüşmelerde yönetime getirilecek yeni genç ve dinamik isimlerin kim olabileceği konusunda yapılacak çalışmalara binaen tespitler sonucunda ilçe ve il başkanı adaylarının -en az üç isim- AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacağı öğrenildi.

SON SÖZÜ ERDOĞAN SÖYLEYECEK

Sonuç itibarıyla, özelde Giresun genelde ülke genelinde kongrede kimin aday gösterileceğine, Erdoğan'ın o ilin milletvekilleri ve parti yöneticileri ile yapacağı değerlendirmelerden sonra karar vereceği tartışma götürmüyor.

GİRESUN MERKEZ İLÇE İÇİN KİMLERİN İSMİ GEÇİYOR?

Bu cümleden ibaretle tek listeyle gidilecek kongrelerde AK Parti yönetiminin, aday tespiti için Giresun’da merkez ilçe başkanlığı için mevcut Başkan Mehmet Başer, iş insanları Ergin Kılıçaslan, Hasan Türkmen ve İsmail Yıldız (sucu İsmail) isimleri üzerinde çok yönlü çalışma yürüttüğü yüksek perdeden konuşuluyor.

İL BAŞKANLIĞI İÇİN AMANSIZ YARIŞ

Aynı şekilde nisan ayından itibaren ise il kongrelerini başlatacak olan AK Parti yönetiminin, Giresun il başkanlığı babında vekaleten görevini sürdüren mevcut İl Başkanı Kenan Tatlı’nın yanı sıra Belediye Meclis üyesi Serdar Demirkan, eski milletvekili Hasan Aydın, Merkez İlçe eski Başkanı Çetin Çakıroğlu ile aynı zamanda AKP il yönetim kurulu üyeleri olan İşadamları Derneği (MÜSİAD) Giresun Şube Başkanı Hakan Korkmaz ve Anadolu İşadamları Derneği (ASKON) Giresun İl Başkanı Yener Türk isimleri için nabız yokladığı/yoklayacağı bilgisine de ulaşıldı.

EMRULLAH DA VAR

Ayrıntıca.

Bi de not düşelim.

Haberiniz olsun.

AK Parti Giresun İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı genç iş insanı Emrullah Çakırmelikoğlu ismi de başkanlık için kulislerde geçmiyor değil.

Bilgilerinize.

Bu haber 2027 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

GİRESUNLU TURAN O KOLTUĞU KAYBETTİ

GİRESUNLU TURAN O KOLTUĞU KAYBETTİ TIME POLİTİKA SICAK HABER- İki yıldır Meclis İdare Amirliği görevini yürüten Pirazizli hemşehrimiz AKP İstanbul Mil...

BAKIN KİMLER ENCÜMEN ÜYESİ SEÇİLDİ

BAKIN KİMLER ENCÜMEN ÜYESİ SEÇİLDİ TIME GÜNCEL HABER- Giresun Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen üyeleri seçimi yapıldı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi