GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
FKB’NİN TAŞINMASI SÖZ KONUSU DEĞİL

FKB’NİN TAŞINMASI SÖZ KONUSU DEĞİL

Tarih 03 Kasım 2019, 18:11 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Karan: Fiskobirlik’in taşınması söz konusu değil.


Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Fiskobirlik Genel Müdürlüğü ve entegre tesisinin Giresun’dan başka bir yere taşınmasının veya gitmesinin söz konusu olmadığını ifade etti.

Karan yaptığı açıklamada, zaman zaman ‘Fiskobirlik Genel Müdürlüğü Giresun’dan götürülüyor, entegre tesisi başka ile kuruluyor' yönünde çıkan asılsız ve sadece Fiskobirlik gibi köklü bir kuruma zarar verme adına çıkartılan dedikoduların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Karan, 'Bu konuda ne yönetim kurulu başkanımız Lütfi Bayraktar’ın ne de yönetim kurulu üyelerimizin bir düşüncesi ya da görüşü var’ dedi.

FKB’NİN MAL VARLIĞINI UCUZA KAPATMANIN HESABI YAPILMASIN

Dertlerinin Fiskobirlik Genel Müdürlüğü veya entegre tesisini bir yerlere taşımak olmadığını, amaçlarının fındıkta daha fazla söz sahibi olmak olduğunu aktaran Karan, 'Fiskobirlik, bünyesinde yüzlerce kişi istihdam eden, fındık ve mamulleri noktasında bir dünya markası olan bir kurumsal bir yapıdır. Bir şahsa ait gayrimenkul veya arsa ne kadar değerli ise Fiskobirlik’in gayrimenkulleri ve arazileri de yerine, konumuna göre o kadar değerlidir. Hiç kimse Fiskobirlik’in mal varlıklarını ucuza kapatmanın hesabını yapmasın. Değeri, ederi ve hakkı neyse odur. Birliğe ait arazilere kurumun çıkarlarına aykırı şerh konulması kurumun gelişmesine zarar veriyor ve hızlı kalkınmamızı engelliyor. İdareciler ve yerel yöneticiler artık bu yanlışa dur demeli’ diye konuştu. 

Başkan Karan, Fiskobirlik olarak yeni entegre tesisi için Giresun 2'inci Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruma tahsis edilen arazide çalışmaların başlayacağını da belirterek, Fiskobirlik’in en kısa zaman içerisinde modern bir fındık işleme tesisine kavuşacağını sözlerine ekledi.

Bu haber 1394 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

BAŞKAN KARAN: ÇKS BAŞVURULARI UZATILSIN

BAŞKAN KARAN: ÇKS BAŞVURULARI UZATILSIN TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi Nurittin Karan, 30 Haziran...

FINDIKTA BAŞARI HİKAYESİ SÜRÜYOR

FINDIKTA BAŞARI HİKAYESİ SÜRÜYOR TIME EKONOMİ HABER- Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Edip Sevinç, Haziran ayı ihracat ra...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi