GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
AKP YÖNETİCİLERİ HAKİM VE SAVCI YAPILDI

AKP YÖNETİCİLERİ HAKİM VE SAVCI YAPILDI

Tarih 19 Ekim 2019, 01:56 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun’da hukukçu kimliği taşıyan AKP yöneticisi kaç kişinin hakim ve savcı yapıldığını sordu.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Meclis Genel Kurulu’nda Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 20'nci maddesinde verilen önerge üzerine söz alarak, Türkiye’de adaletin getirildiği son durumu sorguladı.

Genel Kurul'a seslenen Milletvekili Tığlı, yaptığı konuşmada çeşitli tespitlerde bulunurken Giresun’da hukukçu kimliği taşıyan AKP yöneticisi kaç kişinin hakim ve savcı yapıldığını da sordu.

Tığlı,‘Siz bu kişilerin liyakatlarına, tarafsız olacaklarına kefil misiniz? Siz onlara güveniyor musunuz? Kefil iseniz, güveniyor iseniz onların hatalarına ortaksınız demektir’ diye konuştu.

BUNA YARGI REFORMU DEĞİL, YARGIYA MAKYAJ DENİR

‘Kim yargıyı ayaklar altına alıyorsa emin olun ki bir gün o yargıya muhtaç olacaktır’diyen Tığlı,‘Bağımsız olmayan, tarafsızlığını yitiren yargıya yapılan bu müdahaleler sorun çözmez. Sorunların çözümü önce bağımsız ve tarafsız yargı erki, sonra Anayasa da dâhil olmak üzere yapılacak kapsayıcı düzenlemelerdir. Görüştüğümüz bu teklifin içindeki kimi kanunlarda yapılan kısmi değişikliklere de yargı reformu denmez, dense dense 'yargıya makyaj' denir' ifadelerini kullandı.

Bu haber 1191 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

AK PARTİ HEYETİ BAKAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜ

AK PARTİ HEYETİ BAKAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜ TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun heyeti, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret etti.

KOMİSYON CANİKLİ’Yİ KORUYOR

KOMİSYON CANİKLİ’Yİ KORUYOR TIME KAYNAK HABER- Giresunlu Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan, TBMM’de kurulan komisyonun eskinin Giresun millet...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi