GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
YENİ BAŞKAN TÜRKMEN Mİ KILIÇASLAN MI?

YENİ BAŞKAN TÜRKMEN Mİ KILIÇASLAN MI?

Tarih 10 Ekim 2019, 02:18 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL HABER- AKP Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer’e yol göründü gibi. AK Parti'nin olası yeni başkanı Türkmen mi Kılıçaslan mı?


Giresun'da kongre sürecine giren AK Parti’de ilginç şeyler yaşanıyor.

Halihazırda iç kavgalarla cebelleştiği bilinen AK Parti’de ‘dava adamlarıyla rantçılar’ alışılmışın dışında karşı karşıya gelmeye hazırlanıyor.

Giresun’da yeni bir yol haritası belirleyerek tabanla iletişim kurmak için kendilerine rota çizdiği kaydedilen 'AK sevdalılarının' kongrelerde sahaya ineceği ifade ediyor.

AKP Mİ AK PARTİ Mİ?

Partide iktidarın sonsuz nimetlerinden istifade ederek nemalanan ‘AKP’lileri’ hedef tahtasına koyan ‘AK Partililer’in ‘ben merkezli’ çıkarcıların alanlarını daraltmak için kolları sıvadığı yüksek sesle konuşuluyor.

KONGEYE HAZIRLIK

Bu noktadan ibaretle, önümüzdeki aylarda kongrelere hazırlanan AK Parti’nin Giresun cenahında dillendirilen duyumlara bakılırsa örgütlerin parti içi dengeleri tamamen değiştirerek fabrika ayarlarına geri döneceği olasılık olarak görülüyor.

Giresun’da AK Parti’deki muhtemel yeni gelişmenin tavanda ve tabanda karşılık bulması halinde ise bütün alışkanlıkların tersyüz edilircesine hakla yeniden kucaklaşabileceği değerlendirmesi yapılıyor.

İSTİŞARE YAPIYORLAR

Dolayısıyla, Giresun’da kongrelere tek listeyle gideceği su götürmeyen AKP’de ilçe ve il başkanlığına talip olması muhtemel isimlerin vaziyete binaen gerek teşkilat düzeyinde ve gerekse milletvekilleri nezdinde nabız yokladığı sağır sultanlarca bile biliniyor. Ötesi Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile istişarelerin sürdüğü de yabana atılmıyor.

Tabiatıyla bilhassa AK Partinin il başkanlığı bir yana vatandaşlarla uzaktan yakından ilgisi ve ilişkisi olmadığı ileri sürülen merkez ilçe teşkilatının tez elden revize edilmesinin kaçınılmaz olduğu tartışma götürmüyor.

BAŞER GİDİYOR GİBİ…

Sonuç itibarıyla, AKP Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer’in vatandaşların istek ve beklentilerine duyarsız kalarak parti tabanını da hiçe sayarcasına kendi dar çevresinde top çevirdiğini savunan ‘AK Partililer’ değişime dikkat çektiler.

Özetle, AK Parti’de samimiyetle, ihlasla çalışmış: kuruluşunda yer almış, halkın derdini dert edinmiş ‘Ömer’ler' sahaya inmek için hazır kıta gün sayıyor.

TÜRKMEN Mİ KILIÇASLAN MI? İKİSİNE DE BAŞKANLIK YAKIŞIR

Kısaca, AK Parti’de uzun yıllar il/ilçe yönetim kurulu üyeliği yapan ve toplumda karşılığı da olan genç iş insanları Giresun Nakliyat İnşaat Taahhüt Ticaret A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Türkmen ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Ergin Kılıçaslan'ın merkez ilçe başkanlığına talip olarak çalışmalarını hızlandırdığı sır değil. AK Parti tabanı da başkanlık için ismi kulislerde geçen Türkmen ve Kılıçaslan'a tam not vererek bu göreve layık olmak manasına fazlasıyla yakıştıklarını belirtiler.

Bi de detay verelim,

İddiadır.

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı'na aday olduğu bilinen iş insanı Hasan Türkmen’in son kertede il başkanlığına da uzak durmadığı kaydediliyor.

Bu haber 1838 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

FİSKOBİRLİK’İN YANINDAYIZ

FİSKOBİRLİK’İN YANINDAYIZ TIME POLİTİKA HABER- TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, FİSKOBİRLİK Yönetim Kur...

GİRESUN’DA GERİCİ DİLİPAK’A SUÇ DUYURUSU

GİRESUN’DA GERİCİ DİLİPAK’A SUÇ DUYURUSU TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun İl Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Berrin Aydın, İstanbul Sözle...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi