GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

POLİSLER YENİDEN GİRESUNLU’YA EMANET

POLİSLER YENİDEN GİRESUNLU’YA EMANET

Tarih 04 Ekim 2019, 21:01 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Polis Akademisi Başkanı Giresunlu (Görele) hemşehrimiz Prof. Dr. Yılmaz Çolak, koltuğunu koruyarak aynı göreve ikinci defa atandı.


Polis Akademisi Başkanı Giresunlu (Görele) hemşehrimiz Prof. Dr. Yılmaz Çolak, makamını korudu.

2014 yılında Polis Akademisi Başkanlığı'na atanan Giresunlu Prof. Dr. Yılmaz Çolak, başarılarından ötürü ödüllendirilerek mevcut konumunu muhafaza etti. Prof. Çolak, Polis Akademisi Başkanlığı görevine yeniden getirildi.

Polis Akademisi Başkanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

AYNI GÖREVE İKİNCİ DEFA ATANARAK ONURLANDIRILDI

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Polis Akademisi Başkanı Giresunlu (Görele) hemşehrimiz Prof. Dr. Yılmaz Çolak, aynı göreve ikinci defa devam çekerek onore edildi.

Söz konusu atama 4652 sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanunu'nun 6'ncı maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince yapıldı.

PROF. DR. YILMAZ ÇOLAK KİMDİR?

Prof. Dr. Yılmaz Çolak, 1969 yılında Giresun'un Görele ilçesinde doğdu. 1993 yılında ODTÜ Sosyoloji Bölümü'nden Lisans, burslu olarak okuduğu Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü'nden Yüksek Lisans (1994) ve aynı bölümden Doktora (2000) dereceleri aldı.

Hemşehrimiz Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Kırıkkale ve Bilkent Üniversiteleri'nde araştırma görevlisi, ardından 2000-2010 yılları arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) tek devlet üniversitesi olan Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde (DAÜ) 10 yıl vazife yaparak yardımcı doçent ve doçent olarak görev aldı. 2003 yılında Belçika Brugge'de Birleşmiş Milletler Üniversitesi'nde 'Misafir Araştırmacı' olarak bulundu.

Prof. Çolak, 2010 yılında Polis Akademisi'nde öğretim üyesi olarak göreve başladı. Aralık 2013 - Mayıs 2014 tarihleri arasında Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdürü olarak görev yaptı. Mayıs 2014'de Polis Akademisi Başkanı olarak atandı.

Bu haber 1279 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ŞENLİKOĞLU’NDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

ŞENLİKOĞLU’NDAN ÖRNEK DAVRANIŞ TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, fark yaratmaya devam ediyor.

GİRESUN’DA MASKESİZ DIŞARI ÇIKMAK YASAK!

GİRESUN’DA MASKESİZ DIŞARI ÇIKMAK YASAK! TIME SON DAKİKA SICAK HABER- Giresun'da maske takmak zorunlu hale getirildi. Giresun Valiliği'nden yapılan ...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi