GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

KEİPA TOPLANTISI GİRESUN’DA YAPILDI

KEİPA TOPLANTISI GİRESUN’DA YAPILDI

Tarih 18 Eylül 2019, 21:49 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) 53. Toplantısı Giresun’da düzenlendi.

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) 53. Toplantısı Giresun’da düzenlendi.

Bir otelde gereçekleşen ve 'KEİPA Üye Ülkeleri Arasında Çifte Verginin Kaldırılması Amacıyla Tercihli Ticaret Anlaşmalarının Yapılması' gündemi ile başlayan toplantıya açılış konuşmalarının ardından basına kapalı olarak devam edildi.

KEİPA Türkiye Delegasyonu Başkanı ve Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, toplantıya verilen arada basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

ÖZTÜRK: BİRLİKTE ÇALIŞMA YAPACAĞIZ

Milletvekili Öztürk, ‘Bugün Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesini ekonomi, teknoloji ve ticaret komisyonunun toplantısını Giresun'da gerçekleştiriyoruz. İki gün sürecek olan bu toplantıda üye ülkeler arasında çifte vergilendirmenin önlenmesi ve ticaretin geliştirilmesi başlığı ile birlikte bir çalışma yapacağız’ dedi.

Çifte vergilendirme konusunda bilgilerde veren Öztürk, 'Müteşebbisler bir ülkede yaptıkları faaliyetten dolayı hem o ülkede hem de ayrı ayrı vergilendirme yerine anlaşmalar yapılırsa tek vergilendirme ile işlerini yapıyorlar. KEİPA üyelerinin bir kısmı arasında bu çifte vergilendirme anlaşması var bir kısmında yok bizde diyoruz ki bütün üyeler arasında olsun ve ticaret gelişsin’ şeklinde konuştu.

HANGİ ÜLKELER KATILDI; TOPLANTIDA KİMLER VARDI?

Toplantıya Türkiye'nin yanı sıra Ermenistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Rusya ve Yunanistan delegasyonları olmak üzere 9 ülkenin temsilcisi katıldı.

Toplantıda; TBMM Tarım, Orman Ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç, AK Parti Giresun Milletvekillleri Sabri Öztürk ve Kadir Aydın, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, KEİPA Ekonomi, Ticaret, Teknoloji ve Çevre İşleri Komisyonu Başkanı Krassimir Velchev ve üye ülkelerin temsilcileri hazır bulundu.

Bu haber 1069 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

FINDIK ÜRETİCİSİNİN AKLA İHTİYACI YOK!

FINDIK ÜRETİCİSİNİN AKLA İHTİYACI YOK! TIME EKONOMİ HABER- FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Gürcü ve Azeri...

GİRESUN’DA EN ÇOK HİZMET SEKTÖRÜ ZORDA

GİRESUN’DA EN ÇOK HİZMET SEKTÖRÜ ZORDA TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, pandemi sürecinde en çok hizmet s...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi