GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GİRESUN ONKOLOJİDE BÖLGENİN ÜSSÜ OLACAK

GİRESUN ONKOLOJİDE BÖLGENİN ÜSSÜ OLACAK

Tarih 12 Eylül 2019, 19:41 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun'a ikisi uzman olmak üzere 71 doktor ataması yapıldığını ve doktordan birisinin tıbbi onkolog olduğunu açıkladı.
Öztürk,‘Yeni hastanemizin hizmete girmesiyle ilimizin onkoloji alanında Karadeniz Bölgesi’nde üs haline gelmesini hedefliyoruz' dedi.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Sağlık Bakanlığı 88. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü (DHY) kurası kapsamında Giresun'a ikisi uzman olmak üzere 71 doktor ataması yapıldığını belirtti.

Milletvekili Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, ataması gerçekleştirilen uzman doktordan birisinin tıbbi onkolog olduğunu duyurdu.

BU AY 18 UZMAN DOKTOR DAHA ATANACAK

Eylül ayında 18 uzman doktorun daha ihtiyaç duyulan hastanelere atamasının yapılacağını kaydeden Öztürk,‘Hemşehrilerimizin sağlık alanındaki ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması için Giresun Üniversitemiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz nezdinde yapılan çalışmalarla sağlık yatırımlarımızı artırmaya ve doktor kadrolarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz’ dedi.

GİRESUN ONKOLOJİ ALANINDA BÖLGEDE ÜS HALİNE GELECEK

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatını yıl sonuna kadar bitirmeyi amaçladıklarına, burayı onkoloji alanında Karadeniz Bölgesi’nde üs haline getirmeyi hedeflediklerine dikkati çeken Öztürk,‘İçerisinde Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi olacak. Yeni hastanemizin hizmete girmesiyle ilimizin onkoloji alanında Karadeniz Bölgesi’nde üs haline gelmesini hedefliyoruz. Eğitim ve Araştırma Hastanesi en kapsamlı olan üçüncü basamak hastane olacak. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ise ikinci basamak hastane olarak hemşehrilerimize hizmet vermeye devam edecek. Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hizmete girmesiyle sağlık kenti olma yolunda bir adım daha atmış olacağız’ şeklinde konuştu.

Bu haber 1108 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BU DEFA EVLADIMIN KATİLLERİ BULUNACAK

BU DEFA EVLADIMIN KATİLLERİ BULUNACAK TIME KAYNAK GÜNCEL HABER- Aralarında CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’nın da olduğu Meclis Araştırma Komisyonu...

CHP GİRESUN’DA SANDIK BAŞINA GİDİYOR

CHP GİRESUN’DA SANDIK BAŞINA GİDİYOR TIME ÖZEL HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun örgütü, merkezde mahalle delege seçimleri için 9 Kasım'd...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi