GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
ÜRETİCİ ÜZERİNDE YİNE OYUN OYNANIYOR...

ÜRETİCİ ÜZERİNDE YİNE OYUN OYNANIYOR...

Tarih 11 Eylül 2019, 21:38 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, her yıl olduğu gibi fındık üreticileri üzerinde yine oyun oynandığını söyledi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, her yıl olduğu gibi fındık üreticileri üzerinde yine bir oyun oynandığına dikkat çekti.

Yazılı yaptığı açıklamada, fındıkta tekelleşmeye ve kartellere açıkça destek verildiğini  vurgulayan Bilge, FİSKOBİRLİK'in acil olarak devreye sokulmasını istedi.

Başkan Bilge, 'Fındıkta taban fiyat açıklandığında gerekli uyarılarımıza kimse kulak vermedi. Biz olacakları önceden görerek endişelerimizi tek tek belirttik. Fındıkta kota olayına dikkat çektik. Her yıl olduğu gibi yine üreticilerimize oyun oynamıştır. Fındıktaki tekelleşmeye ve kartellere açıkça destek verilmektedir’ dedi.

TMO’YA KOTA SUÇLAMASI

Bilge, 'Üreticimiz 10 dönümlük alanda yaklaşık bin 500 kg fındık almaktadır. Bu fındık TMO'nun kapısına götürüldüğünde uygulanan kota nedeniyle TMO 600 kg'ını almaktadır. Geriye kalan 900 kg fındığı üreticimiz düşük fiyata manavlara vermek zorunda bırakılmıştır. Üreticinin TMO'ya gitmemesi için TMO özel çaba harcamaktadır’ şeklinde konuştu.

Tek çözüm yolunun FİSKOBİRLİK'in acil olarak devreye sokulması olduğuna işaret eden Bilge, 'Tekelci firmaya karşı rekabet oluşturulmalı. FİSKOBİRLİK'te işlenen fındığın uluslararası piyasaya girişi sağlanmalıdır’ değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 1125 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

GİRESUN’DA GİRKAP-2 UYGULAMASI BAŞLADI

GİRESUN’DA GİRKAP-2 UYGULAMASI BAŞLADI TIME EKONOMİ HABER- Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi'nin (GİRKAP) ikinci ayağı,...

BAŞKAN KARAN: ÇKS BAŞVURULARI UZATILSIN

BAŞKAN KARAN: ÇKS BAŞVURULARI UZATILSIN TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi Nurittin Karan, 30 Haziran...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç



RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi