GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GRÜ'DEN TEKİN VE TÜRKMEN'E ÇALIM

GRÜ'DEN TEKİN VE TÜRKMEN'E ÇALIM

Tarih 14 Ağustos 2019, 16:36 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL KULİS HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ın halen boş olan iki rektör yardımcısını dışarıdan getireceği ileri sürülüyor. Keza Genel Sekreter de öyle gibi..

İddia bu ya...

Giresun Üniversitesi'nde (GRÜ) garip şeyler oluyor.

Özetle anlatalım.

Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ın epeydir yönetim düzeyinde esaslı bir değişikliğe gideceği eğitim camiasında yüksek sesle konuşuluyor.

Rektör Can’ın halen boş olan iki rektör yardımcılığı için kollarını sıvadığı ve bu kadrolara dışarıdan atama yapacağı öne sürülüyor.

Kısa bir süre önce AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörlüğüne asaleten atanan hemşehrimiz Prof. Dr. Yılmaz Can’ın rektör yardımcılıklarına atama yapmak için arayışlarını hızlandırdığı kaydediliyor.

HEMŞEHRİLERİMİZ TEKİN İLE TÜRKMEN HOCA YOK

Malumca, Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ın kendi ekibini oluşturmak adına çok yönlü çalışma yürüttüğü biliniyor.

Gazetemize kulislerden yansıyan bilgilere göre, Can'a verdikleri desteği sağır sultanların bile duyduğu ve adları rektör yardımcılığı için geçen hemşehrilerimiz Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feridun Tekin ile Giresun Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Türkmen'in söz konusu isimler arasında olmadığı öğrenildi.

Eğer İddialar doğruysa Rektör Can’ın iki rektör yardımcısını başka üniversitelerden getireceği ve haliyle bu akademisyen isimlerin de gizli tutulduğu dillerde dolaşıyor.

GENEL SEKRETER DE DIŞARIDAN MI?

Aynı şekilde, Giresun Üniversitesi Genel Sekreteri olarak görev ifa eden ve sağlık sorunları gerekçeleriyle yılbaşında emekliye ayrılması beklenen hemşehrimiz Ahmet Tevfik Korkmaz’ın yerine de içeriden değil yine dışarıdan bir atama yapılacağı değerlendirmesi yapılıyor.

Bu haber 1688 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

GİRESUNLU BIRAKTI, TRABZONLU ATANDI

GİRESUNLU BIRAKTI, TRABZONLU ATANDI TIME ÖZEL HABER- Evet yine ne demişsek o oldu. Giresun Üniversitesi (GRÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekilliği...

PROF. SALBACAK DEKANLIĞI BIRAKIYOR

PROF. SALBACAK DEKANLIĞI BIRAKIYOR TIME ÇOK ÖZEL SICAK HABER- Gazetemiz diyorsa bir yere not edin. Yarın lazım olabilir. Duyum değil, kesin bilgidir...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi