GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GİRESUN’U TURİZM ŞEHRİ YAPACAĞIZ

GİRESUN’U TURİZM ŞEHRİ YAPACAĞIZ

Tarih 12 Temmuz 2019, 21:47 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun’u turizm şehri yapacaklarını söyledi.


Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, sabah kahvaltısında şehrin önde gelen turizm sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi.

Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda Başkan Şenlikoğlu şehrin turizm anlamında gelişmesinin herkesin görevi olduğunu ifade etti.

BAKANIMIZ KAYNAK KONUSUNDA SÖZ VERDİ

‘Turizmin gelişmesi adına belediye olarak elimizden gelen bütün koşulları sağlayacağımızı bilmenizi istiyorum' diyen Şenlikoğlu, ‘Şehrimizin turizm bakımından gelişmesi adına Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ile de bir görüşme gerçekleştirdim. Bakanımız bize kaynak konusunda söz verdi. Kendilerini şehrimize davet ettim, buraya geldiğinde sizleri de davet edip hep birlikte Giresun’umuzun turizm anlamında gelişimi için toplantı yapmak istiyorum ‘ şeklinde konuştu.

BELEDİYEMİZ GEÇMİŞ DÖNEMDE MADDİ OLARAK KÖTÜ YÖNETİLMİŞ

Başkan Şenlikoğlu,‘Belediyemiz geçmiş dönemde maddi olarak gerçekten çok kötü yönetilmiş kurumsal kimliğini kaybetmiş. Mali olarak çok kötü bir tabloda olmamıza rağmen yine de kendi imkânlarımız doğrultusunda ve devletimizin desteği ile şehrimizin turizm anlamında gelişmesini istiyoruz. Bu anlamda kendimizde kalede ışıklandırma ve düzenleme, adada ışıklandırma ve belediyemize ait bir tesis açımı, fındık müzesi, gibi çalışmaların alt yapılarını oluşturuyoruz. Giresun kalemizin alt tarafından Zeytinlik Semtinde ikinci bir tarihi mahalle oluşturmak istiyoruz. Sahiller belediyemize devredildikten sonra tır parkının olduğu yere serentiler şehir çarşısı yapmayı planlıyoruz’ dedi.

GİRESUN’DA TURİZMİ BİR SEKTÖR HALİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Şenlikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Geçtiğimiz dönemde yapımına başlanan ancak olduğu gibi bırakılan Gedikkaya Projesi hakkında da arkadaşlarımızla görüşüyoruz, bu projeyi belki biraz değiştirip uygulamayı hedefliyoruz. Yine teleferik projemiz var bu projenin de Giresun’a büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Şehrimizin ana girişinde görsel güzelliği geliştirmek adına esnaflarımızla bir toplantı yapacağız bu toplantıda cephe giydirmesi konusunu konuşacağız. Bu projenin de kaynağını yine bakanlığımız karşılayacak. Şehrimiz turizm konusunda gerçekten çok iyi yerlerde olabilir bunun için hepimize sorumluluk düşüyor. Bugün görünen bir tur otobüsü bile şehrimizde park yeri bulamıyor. Biz hepimiz birlik olacağız hep birlikte bu şehri turizm sektöründe ön plana çıkaracağız. Gerçekten tarihi özelliklere sahip yerlerimiz var bunlar geçtiğimiz dönemde insanlara sunulamamış anlatılamamış. Biz belediye olarak önce imkânları sağlayacağız koşulları yaratacağız ardından sizlerden aldığımız fikirlerle şehre turizm anlamında ne yapabilir bunlara bakacağız. İlimize gerçekten katkı sağlayacak projeleri tek tek gerçekleştireceğiz. Ve Giresun’da turizmi bir sektör haline dönüştüreceğiz

TOPLANTIYA KİMLER KATILDI

Toplantıya, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve turizm sektörünün temsilcileri haricinde, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Halil Demirel, Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel, Kent Konseyi Başkanı Mürşit Gürel, Müze Müdürü Hulusi Güleç, Alt Yapı Hizmetleri Birliği Başkanı Tamer Uzuner, Ticaret ve Sanayi Odası adına Ergin Kılıçaslan, İl Özel İdare Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Erdem Kılavuz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ertan Kuduban ile Belediye Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü Süleyman Şahin katıldı.

Bu haber 1183 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

FINDIK ÜRETİCİSİNİN AKLA İHTİYACI YOK!

FINDIK ÜRETİCİSİNİN AKLA İHTİYACI YOK! TIME EKONOMİ HABER- FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Gürcü ve Azeri...

GİRESUN’DA EN ÇOK HİZMET SEKTÖRÜ ZORDA

GİRESUN’DA EN ÇOK HİZMET SEKTÖRÜ ZORDA TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, pandemi sürecinde en çok hizmet s...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi