GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

MİLLİ EĞİTİM’DE İKİ MÜDÜRÜN KAVGASI!..

MİLLİ EĞİTİM’DE İKİ MÜDÜRÜN KAVGASI!..

Tarih 21 Mayıs 2019, 23:55 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL HABER- Giresun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı ile Şube Müdürü Ömer Karakayalı arasındaki sözlü tartışma yumruklaşmaya varmadan önlendi.


Hiç kimse kusura bakmasın.

Biz gazeteciyiz.

Kamu görevi yapıyoruz.

Haber değeri olduğu için yazıyoruz.

Tanıkça...

Saklı kalmasın.

Giresunlu'nun bilmeye hakkı var.

Daha yeni ve taze.

Dün gibi.

Anlatalım.

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde nahoş bir olay yaşandı.

Giresun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Trabzonlu Zafer Balcı ile Giresunlu (Dereli) Şube Müdürü Ömer Karakayalı arasında sözlü tartışmayla başlayan kavga yumruklaşmaya varmadan önlendi.

Nahoş olay, Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koridorlarında meydana geldi. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Dursun Onur’un da tanık olduğu vakıada Giresun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı ile Şube Müdürü Ömer Karakayalı yüksek sesle tartışmaya başladı.

TIME OLAYA ŞAHİT OLDU

Tartışmanın dozunun tavan yapması neticesinde her iki müdür de birbirlerinin üzerine yürüdü. El -kol hareketleriyle birbirlerine hakaret eden müdürlerin olası yumruklaşması Müdür Yardımcısı Tuncer Turan başta olmak üzere bazı şube müdürlerinin yanı sıra olaya şahitlik eden gazetemiz TIME’nin de müdahalesi ile yatıştırıldı.

Olay sonrası Giresun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı, kendisine hakaret ettiğini savunduğu Şube Müdürü Ömer Karakayalı hakkında tutanak tutturdu. Görgü tanıkları makam korkusuyla olaya şahitlik yapmaktan imtina ederken gazetemiz İmtiyaz Sahibi Dursun Onur, 'delikanlıca' tutanağa imza attı.

TUTANAĞI YIRTTI

E tabiatıyla gazeteci Onur, olası tertip ve kumpas tuzaklarına düşmemek için -biraz da  istihbaratçı aklı ve mantığınca-gördüğü olayı tescillemek adına iyi niyetle imzaladığı ifadesini garantiye almak namına masabaşında ekleme ve çıkarma yapılabilir kaygısıyla tutanağın bir örneğinin kendisine verilmesini istedi.

Ancak Müdür Balcı, tutanağın kopyasını sonra vereceğini söyleyerek konuyu savuşturdu. Akabinde ise ısrarımız üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu’nun makamında tutanağı yırttığını cebinden çıkarıp göstererek iddiasından vazgeçtiğini ifade eden Müdür Balcı, 'kol kırılır yen içinde kalır’ misalince kendince ve aklınca tatsız olayı hiç olmamış gibi saymamızı da salık verdi.

KAFALARDAKİ DELİ SORUDUR: ŞENLİKOĞLU DÜŞMANLIĞI MI?

Belki ne alaka ama bu durumun, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na yakınlığıyla bilinen hemşehrisi Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Karakayalı ile makamını aynı topraktan bir vekile borçlu olduğu savunulan Trabzonlu Müdür Yardımcısı Zafer Balcı arasında epeydir sürdüğü öne sürülen gruplaşmanın yansıması olup olmadığı yorumları da kafalarda soru işareti oluşturdu.

SAYIN VALİ GÖREVE LÜTFEN!

Sonuç itibarıyla, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın kamera kayıtlarını da isteyerek İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı ile Şube Müdürü Ömer Karakayalı arasında her nedense vuku bulan karanlık olayın idarece incelenmesi için müfetişlere talimat vermesi bekleniyor.

Bu haber 3491 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ŞENLİKOĞLU'NDAN ANLAMLI TALEP

ŞENLİKOĞLU'NDAN ANLAMLI TALEP TIME GÜNCEL HABER- Kırgızistan Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüralıyev’i makamında ağırlayan Giresun Belediye Başkanı Ayt...

MHP'Lİ BAŞKANDAN CANİKLİ'YE REST!

MHP'Lİ BAŞKANDAN CANİKLİ'YE REST! TIME KAYNAK HABER- Giresun’un Alucra Belediyesi'ne 2017 yılında Albayrak Grubu tarafından hibe edilen sıcak asf...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi