GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

EMEKÇİLERE VERDİĞİN SÖZÜ YUTMA HACI!..

EMEKÇİLERE VERDİĞİN SÖZÜ YUTMA HACI!..

Tarih 16 Mayıs 2019, 01:59 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL YORUM- ANALİZ HABER- 31 Mart yerel seçimlerine iki gün kala belediyede çalışan emekçilerle bir araya gelerek, seçildiğinde ilk iş olarak işçilerin birikmiş ikramiyelerini ödeyeceğini müjdeleyen ve aynı zamanda ‘hacı’ ünvanı/sıfatı da taşıyan AKP’li Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun sözünü yutmayarak gereğini yapması bekleniyor.


31 Mart yerel seçimlerine iki gün kala belediyede çalışan emekçilerle bir araya gelerek, seçildiğinde ilk iş olarak işçilerin birikmiş ikramiyelerini ödeyeceğini müjdeleyen- ki o sözleri gazetelere manşet olmuştu- AKP’li Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun tez elden sözünü yerine getirmesi bekleniyor.

Seçimlerin üzerinden bir buçuk ay geçmesine rağmen makama oturduktan sonra bütün gününü ziyaretçi kabullerine ayıran Başkan Şenlikoğlu’nun bir an önce gerçek gündeme dönerek özellikle kıt- kanaat geçinen emekçilerin sorunlarına odaklanması isteniyor.

EMEKÇİ DERTLİ Mİ DERTLİ...

Malum olduğu üzere halen Giresun Belediyesi’nde çalışan 120 kadrolu işçinin 2018 yılından kalan 52 günlük ikramiyesi, 25 günlük sendika ikramiyesi, 1 Ramazan Bayramı parası, 1 Kurban Bayramı ücreti, 1 giyim yardımı parası ve öğrenim yardımı ödenmeyi bekliyor.

Ayrıca, kadrolu işçilerin 2019 yılından 13 günlük devlet ikramiyesi bulunduğu ve bu tutarın da yaklaşık 15 bin lira olduğu biliniyor.

Dahası, Giresun Belediyesi’nin şirketi olan A.Ş’de çalışan 500 küsür kişiyi ilgilendiren ve geriye dönük olarak Yüksek Hakem Kurulu’ndan gelen 18 aylık kişi başı 5 bin lira alacağı da ödenmedi. Bunun dışında işçilerin takriben bin kişiyi ilgilendiren 3 aylık geriye dönük bin lira civarında alacağı da bulunuyor.

SÖZÜNÜ TUT HACI BAŞKAN!

Sonuç itibarıyla, seçimler öncesinde kendi ifadesiyle şayet belediye başkanlığını kazanırsa mazbatasını alır almaz ‘İlk işimiz işçilerin birikmiş ikramiyelerini ödeyeceğiz’ vaadinde bulunan ve aynı zamanda ‘hacı’ ünvanı/sıfatı da taşıyan AKP’li Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun kendisine güvenenleri mahçup etmeyip kutlu sese de kulak vererek Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in ilkesine binaen 'İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz' sözüne istinaden Ramazan Bayramı öncesi emekçileri sevindirmesi umuluyor.

Bu haber 1903 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ATATÜRK’E ‘DECCAL’ DİYEN ŞAHSI AĞIRLADI

ATATÜRK’E ‘DECCAL’ DİYEN ŞAHSI AĞIRLADI TIME ÖZEL DETAY HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof.Dr.Yılmaz Can, Cumhuriyet'in kurucusu büyük önde...

RABİA RAPORU İÇİN GÖZLER KOMİSYONDA

RABİA RAPORU İÇİN GÖZLER KOMİSYONDA TIME SICAK HABER- Giresunlu Rabia Naz Vatan için Meclis Komisyonu son toplantısını yaptı. Şimdi rapor hazırlanacak.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi