GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GİRESUN’A CEZA MI KESTİN BAY KENAN!?..

GİRESUN’A CEZA MI KESTİN BAY KENAN!?..

Tarih 02 Mayıs 2019, 23:55 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL YORUM -ANALİZ HABER- Giresun’a kent merkezi ve ilçelerdeki kamu kurumlarında Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında 6 ay süreyle çalıştırılacak sadece 314 kişilik kontenjan verilmesi 'Giresun cezalandırılıyor mu? sorusunu akla getirdi.


Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Giresun İl Müdürlüğü tarafından ‘Toplum Yararına Çalışma Programı' kapsamında az sayıda kişiye iş imkanı sağlanacak.

Giresun kent merkezi ve ilçelerdeki kamu kurumlarında Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında toplam 314 kişinin 6 ay süreyle istihdam edileceği öğrenildi. Söz konusu kişilerin 189’un kent merkezinde 125’in de ilçelerde görevlendirileceği kaydedildi.

Malumunuz, 2018 yılı sonu itibarıyla resmi olarak Giresun’da Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü’ne kayıtlı toplam işsiz sayısın 27 bin 511 kişi olduğu açıklanmıştı. Öyle ki gayri resmi işsiz sayısı bu rakama dahil olmadığından hareketle gerçek rakamın ise 30 bini geçtiği sır değil.

GİRESUN’DA İŞSİZLİK ÇIĞ GİBİ AMA...

Öte yandan, Giresun’da İŞKUR’a 2019 yılının ilk 4 aylık döneminde 4 bin 265’i kadın, 5 bin 119’u erkek olmak üzere toplam 9 bin 384 kişinin daha iş başvurusunda bulunduğu hesaba katılınca kayıtlı kayıtsız toplam işsiz sayısının 40 bine yaklaştığı öğrenildi.

Vaziyet bu iken Giresun kent merkezi ve ilçelerdeki kamu kurumlarında Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında toplamda sadece 314 kişinin 6 ay süreyle istihdam edilecek olması kafaları karıştırdı.

İŞKUR 2 BİN 500 KİŞİLİK KONTENJAN İSTEDİ; AKP UMURSAMADI

Bir çok ilde İŞKUR kanalıyla binlerce geçici işçi kamu kurumları bünyesinde istihdam edilirken, Giresun’a topu topu 314 kişilik kontenjan verilmesi AKP’li yöneticilerin beceriksizliği olarak değerlendirildi.

Edindiğimiz bilgilere göre, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Giresun İl Müdürlüğü’nün 31 Mart seçimleri öncesi bakanlıktan 2 bin 500 kişilik talepte bulunduğu ancak AKP’li yöneticilerin vurdumduymazlığı nedeniyle istenilen kontenjanın alınamadığı kaydedildi. İşsizliğin tavan yaptığı Giresun’da AKP İl Başkan Vekili Kenan Tatlı’nın yanı sıra milletvekillerinin de bu adaletsizliğe duyarsız ve kayıtsız kalması büyük tepki topladı.

BAŞVURU TARİHLERİ: 6 -10 MAYIS

Bu arada, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında toplam 314 kişinin 6 ay süreyle istihdam edileceği iş başvurularının 6- 10 Mayıs tarihleri arasında yapılacağı da bildirildi.

Bu haber 3002 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

ÇAKIRMELİKOĞLU DA ‘KRAL ÇIPLAK' DEDİ

ÇAKIRMELİKOĞLU DA ‘KRAL ÇIPLAK' DEDİ TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve iş insanı Hasan Çakırmelikoğlu...

KARAN, FINDIKTA ACI GERÇEĞİ HAYKIRDI!

KARAN, FINDIKTA ACI GERÇEĞİ HAYKIRDI! TIME EKONOMİ HABER- Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Giresun Ziraat...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi