GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

ÖZDEMİR GİDİCİ; ŞAHİN KOLTUĞA ISINIYOR

ÖZDEMİR GİDİCİ; ŞAHİN KOLTUĞA ISINIYOR

Tarih 25 Nisan 2019, 23:30 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL HABER- Giresun Belediye Başkan Yardımcısı ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Özdemir görevden alınıyor. Yerine ise sözleşmeli olarak AKP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi Süleyman Şahin getiriliyor/getirildi.

Giresun Belediye Başkan Yardımcısı ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Özdemir görevden alınıyor.

31 Mart yerel seçimlerinde zafere ulaşan -sadece 160 oy farkıyla- Cumhur İttifak’nın AKP’li Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu’nun kendi ekibini kurmak için son olarak Giresun Belediye Başkan Yardımcısı ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Özdemir'den de emekliye ayrılarak görevini bırakmasını istediği öğrenildi.

Gazetemizin edindiği kulislere göre, AKP’li Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun kararlı duruşu karşısında Özdemir’in ayak diremesi halinde ise makamdan uzaklaştırılacağı ve bu göreve ise -yasalara aykırı olduğu söylense de- istinai kadro olan Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden memuriyete sınavsız olarak atanması beklenen emekli matematik hocası  AKP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi Süleyman Şahin’in sözleşmeli olarak şef pozisyonunda bu göreve getirileceği sır değil. Bu manada, atama için sırf 'laf olsun torba dolsun, adet yerini bulsun' diye İçişleri Bakanlığı'ndan da izin istendiği bilgisine ulaşıldı.

TAM İTAAT, SORGUSUZ BİAT...

Sonuç itibarıyla, emir eri icabınca kurşun asker misali -tam itaat, sorgusuz biat ve haliyle koltukça rahat (!)- Şenlikoğlu'nun gölgesi gibi yanından hiç ama hiç ayrılmayan Şahin’in, halihazırda kapısından beri gelmediği malum olan belediyede ilgili müdürlüğün iş ve işlemlerini öğrenmek için olası durumdan vazife çıkararak kendince staj yaptığı ve geçiş sürecinden sonra koltuğa oturacağı/oturduğu uzak ihtimal olarak görülmüyor.

Bu haber 2130 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

İL BAŞKANLIĞINA TALİP DEĞİLİM

İL BAŞKANLIĞINA TALİP DEĞİLİM TIME ÖZEL HABER- AK Parti Giresun İl Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis üyesi Berrin Aydın, il başkanlığına t...

ÖZTÜRK GİRESUN İÇİN BOŞ DURMUYOR

ÖZTÜRK GİRESUN İÇİN BOŞ DURMUYOR TIME ÖZEL HABER- ‘Herşey Giresun için’ ilkesiyle çalışmalarını sürdüren AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk,...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi