GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

BELEDİYE GEÇİŞ İZNİ ALMAZSA HİBE ZOR

BELEDİYE GEÇİŞ İZNİ ALMAZSA HİBE ZOR

Tarih 09 Mart 2019, 01:01 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk: Projenin gerçekleşebilmesi için alınması gereken Karadeniz Sahil Yolu geçiş izni, Giresun Belediyesi tarafından aylardır maalesef sürüncemede bırakılmış, sonuçlandırılamamıştır.


AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Atıksu Projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Projenin Avrupa Birliği’ne aday ülkelere tahsis edilen mali yardım bütçesiyle yapılacağını belirten Öztürk, çalışmaların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinatörlüğünde yürütüldüğünü söyledi.

BELEDİYE GEÇİŞ İZNİ ALMALI

Öztürk, projenin hayata geçirilebilmesi için Giresun Belediyesi'nin Karadeniz Sahil Yolu geçiş iznini alması gerektiğini vurguladı.

ÖZTÜRK YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Milletvekili Öztürk yazılı yaptığı basın açıklamasında,'Projenin gerçekleşebilmesi için alınması gereken Karadeniz Sahil Yolu geçiş izni, Giresun Belediyesi tarafından aylardır maalesef sürüncemede bırakılmış, sonuçlandırılamamıştır’ dedi.

SORUMLULUK BELEDİYEDE

Öztürk, ‘AB ihale süreçlerinin uzunluğu dikkate alındığında; söz konusu izin işlemi en geç mart ayı başında sonuçlandırılamadığı takdirde projenin bu yıl içerisinde sözleşmeye bağlanma ihtimali kalmayacak ve dolayısıyla hibe kaybı kaçınılmaz hale gelecekti. Söz konusu izin işlemi, AB projelerindeki sorumluluk paylaşımı gereği Giresun Belediyesi'nin sorumluluğundadır’ ifadelerini kullandı.

ZARARI ÖNLEMEYE ÇALIŞIYORUZ

Milletvekili Öztürk devamla şunları söyledi:

‘Giresun Belediyesi’nin sorumluluğunu yerine getirmemesi üzerine, AB hibe yatırımlarını yakinen takip eden Cumhurbaşkanlığı FRIT/IPA Ofisi tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na konuya müdahale ederek ivedi olarak çözme talimatı verilmiş ve muhtemel bir hibe kaybının önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Giresun Atıksu Projesi’nin hayata geçirilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinatörlüğünde çalışmalar yürütülmektedir. Dileriz Giresun Belediye'sinin ihmali Giresun için telafisi zor kayıplara neden olmaz. Belediyenin ihmalinden kaynaklanacak zararı önlemeye çalışıyoruz.’

Bu haber 804 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

BELEDİYEDE GİRESUN A.Ş’NİN MÜDÜRÜ OLUYOR

BELEDİYEDE GİRESUN A.Ş’NİN MÜDÜRÜ OLUYOR TIME ÇOK ÖZEL HABER- Alın size çok özel bir haber daha. Belediye şirketi Giresun A.Ş’de yeni yönetim kurulu belli o...

KARATAŞ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI GİBİ

KARATAŞ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI GİBİ TIME ÇOK ÖZEL HABER- Her daim olduğu üzere hadi bunu da ilk bizden öğrenin. AK Parti Giresun Merkez İlçe yönetim ku...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi