GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

YATIN KALKIN DA ATATÜRK'E DUA EDİN

YATIN KALKIN DA ATATÜRK'E DUA EDİN

Tarih 13 Kasım 2018, 02:47 Editör Dursun ONUR

TIME KAYNAK HABER- Din istismarcısı İslamcılar'ın hedefindeki Giresunlu hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Öztürk'ten sert sözler: Yatın kalkın da Atatürk'e ve Cumhuriyete dua edin.


Din tüccarı İslamcılar'ın hedefindeki Giresunlu hemşehrimiz ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk yine kitabın ortasından konuşarak ezber bozdu.

Din üzerine yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen, AKP’ye yakın Karar gazetesinin yazarı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Giresunlu hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Öztürk, geçen günlerde, kadının şahitlik ve miras hakkını anlatan ayetleri yorumlamış ve bu ayetleri 2 kadın bir erkek eder şeklinde yorumlayanlara tepki göstermişti. İsmailağa cemaatinin önde gelen hocalarından Hüseyin Avni ise Öztürk'e bir yanıt vermişti.

Mustafa Öztürk, bu kez de laiklik hakkında açıklamaları ile gündeme geldi.

'SİZ YATIN KALKIN...'

'Laiklik dediğimiz şeyin, üzerinde yeniden düşünülmesi gerekiyor mu, gerekmiyor mu” diye soran Öztürk, 'Ezkaza Türkiye’de Kemal Atatürk’ten kalan şu bakiye olmasa da Türkiye fiilen Cübbeli Ahmet’in zihniyet yapısı, Samsun’daki o oğlanın eline geçse ne olacağını en hafifinden söyleyeyim mi? Önce size karınızı boşatırlardı, Nasr Hamid Ebu Zeyd’in Mısır’da yaptıkları gibi. Sudan’da Numeyri’nin yaptığı gibi ipe çekerlerdi' ifadelerini kullandı.

DİNCİ İSTİSMACILARA DİKKAT!..

Türkiye hesabına her şeyin BİLHASSA DİN BAŞTA OLMAK ÜZERE her değerin istismar edildiğinin altını çizen Öztürk, sözlerine şöyle devam etti:

'Siz yatın kalkın bu Cumhuriyet’e, her ne kadar laikçi Kemalistlerin, ulusalcıların bizi arada bir eline alıp sopa gibi dövdükleri laikçilik meselesini bir tarafa bırakın, Türkiye’de istismar edilen ne yok ki, başta din edilmiyor mu? Laiklik en azından bir kesim tarafından istismar ediliyor, dini; paraleli ediyor, öteki ediyor, beriki ediyor. Yahu bu ülkede şeyhlik namıyla gezen, cinsel uzvunu öptüren adam var. Siz ne diyorsunuz? Bu ülkede tarikat, cemaat şeyhi olup derin devletin bütün kirli paslı işlerinin içinde olan, Tansu Çiller’in danışmanlığından tutun bilmem nereden çıkıncaya varıncaya kadar cemaat, tarikat liderleri var, Haydar baş öyle biri değil mi?'

Bu haber 1173 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

MİLLİ EĞİTİM’DE İKİ MÜDÜRÜN KAVGASI!..

MİLLİ EĞİTİM’DE İKİ MÜDÜRÜN KAVGASI!.. TIME ÖZEL HABER- Giresun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı ile Şube Müdürü Ömer Karakayalı arasındaki sö...

ŞEHİT ANNESİNİN DİLEĞİNİ YERİNE GETİRDİ

ŞEHİT ANNESİNİN DİLEĞİNİ YERİNE GETİRDİ TIME GÜNCEL HABER- Yeni bir yola kavuşan şehit annesi Fatma Köçek, yol sevincini Başkan Erener’e sarılarak paylaştı...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi