GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
TRAFİK VE OTOPARK SORUNUNA DİKKAT ÇEKTİ

TRAFİK VE OTOPARK SORUNUNA DİKKAT ÇEKTİ

Tarih 05 Kasım 2018, 18:14 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Giresun Esnaf ve Sanaatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, Giresun'da sorunların başında trafik ve otopark sorunun ön planda olduğuna işaret etti.


Giresun Esnaf ve Sanaatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, Giresun'da sorunların başında trafik ve otopark sorunun ön planda olduğuna işaret etti.

Başkan Kara, yaptığı yazılı açıklamada, kentin nüfus yoğunluğunun insan hayatının ayrılmaz bir parçası olan ulaşım ve park sorununun yükünü artırdığına dikkat çekerek, 'İlimiz merkezinin eski olması ve zamanından beri iyi bir planlama yapılmamış olması ve otopark için yeterli alanların ayrılmaması sorununun günümüze kadar büyüyerek gelmesine sebep olmuştur. İmar planındaki hükümler çerçevesinde binaların zeminlerinde yeterli otoparkların ayrılmamış olması ve planda otopark olarak ayrılmış olan yerlerin de ekonomik güçlükler nedeniyle kamulaştırılamamış olması bu sorunu daha da arttırmaktadır' şeklinde konuştu.

Kentte yolların yeterli genişleme imkanı olmadığını, artan trafik ve hızlı yapılaşma neticesinde zamanla daralmış olmasının yolların mevcut trafik yükünü kaldıramaz hale getirdiğinin altını çizen Kara, 'Yolların yeterli genişleme imkanı olmaması veya önceden yeterli iken artan trafik ve hızlı yapılaşma neticesinde zamanla daralmış olması yollarımızın mevcut trafik yükünü kaldıramaz hale getirmiştir. Bunun yanında bu yollara yol içi parklar da eklenince otopark sorunu etkisini daha da belirgin bir şekilde göstermiştir' değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 3630 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık & Yaşam

GİRESUN VİRÜSÜ UMURSAMIYOR (MU?)

GİRESUN VİRÜSÜ UMURSAMIYOR (MU?) TIME GÖZLEM HABER- Giresunlu vatandaşlar, maske takmayanlara para cezası uygulanmasını istedi.

GİRESUN’DA ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

GİRESUN’DA ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI TIME GÜNCEL HABER- Giresun’da acele kamulaştırma kararı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi