GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
FINDIK ÖNERGESİNİ NEDEN REDDETTİK?

FINDIK ÖNERGESİNİ NEDEN REDDETTİK?

Tarih 19 Ekim 2018, 01:28 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, muhalefet tarafından fındık üreticilerinin sorununun araştırılarak sorunların çözümüne yönelik alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla verilen Meclis araştırma önergesinin neden reddedildiğine ilişkin açıklama yaptı.AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, muhalefet tarafından fındık üreticilerinin sorununun araştırılarak sorunların çözümüne yönelik alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla verilen Meclis araştırma önergesinin neden reddedildiğine ilişkin açıklama yaptı.


CHP, MHP, İYİ PARTİ VE HDP DESTEKLEDİ, AKP REDDETTİ

 

Bilindiği gibi, MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, fındık üreticilerinin sorununun araştırılarak sorunların çözümüne yönelik alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırma önergesi vermişti. Önergeye CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP yani 4 muhalefet partisinden de destek gelirken AKP ise önergeye karşı çıkmış ve önerge AKP oylarıyla reddedilmişti.


Eleştiriler üzerine açıklama yapan AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, muhalefet tarafından verilen önergenin içeriğine karşı olmadıklarını önergeyi Meclis’te teamül gereği iktidar partisinin imzası olmadığı için usulen reddettiklerini söyledi.

 

ÖNERGENİN İÇERİĞİNE KARŞI DEĞİLİZ AMA

 

Milletvekili Öztürk, ‘Fındık’la ilgili sorunları araştırmak üzere verilen önergenin içeriğine karşı değiliz. Elbette Bölgemizin tek geçim kaynağı fındıkla ilgili her türlü araştırma yapılmasını, tedbirler alınmasını istiyoruz. Ancak Meclis’te teamül gereği iktidar partisi kendi imzası olmayan önergeleri usulen reddeder. Yoksa içeriğine karşı çıktığımızdan değil. Böyle önemli bir konuda önergenin iktidar partisinin görüşü alınmadan ve imzası olmadan muhalefetin gündeme getirmesi sorunları çözmekten ziyade polemik sonucunu doğurmaktadır’ diyerek savunma yaptı.


ÜRETİCİLERİMİZ RAHAT OLSUN


‘Fındık üreticilerimiz rahat olsun, hem Tarım Bakanlığı’mız bu konuda her türlü çalışmayı yapıyor, hem de AK Parti grubumuz önümüzdeki günlerde fındıkla ilgili sorunların araştırılması için komisyon kurulması konusunda bir önerge üzerinde çalışmaktadır’ diyen Öztürk, her zaman üreticinin yanında olduklarını ifade etti.

 

Bu haber 2340 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

PEKER’DEN GİRESUNLU KÜÇÜK AÇIKLAMASI...

PEKER’DEN GİRESUNLU KÜÇÜK AÇIKLAMASI... TIME SON DAKİKA HABER- Sedat Peker'den Giresunlu sözde gazeteci (!) Cem Küçük hakkında yeni açıklama...

BİZİM UŞAKLAR İMZANIZI GERİ ÇEKİN LÜTFEN!

BİZİM UŞAKLAR İMZANIZI GERİ ÇEKİN LÜTFEN! TIME DETAY HABER- Aralarında AKP Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk’ün de olduğu Kar...
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ- 202101 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi