GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

YAPTIĞINI BEĞENDİN Mİ REKTÖR HOCA?!..

YAPTIĞINI BEĞENDİN Mİ REKTÖR HOCA?!..

Tarih 24 Eylül 2018, 22:15 Editör Dursun ONUR

TIME ÇOK ÖZEL HABER- Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun başkanlığındaki senatonun ayak oyunlarına kurban edildiği savunulan Tirebolulu hemşehrimiz Prof. Dr. Pınar Eraslan Yanıkoğlu, içini gazetemize döktü.


Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un talebi üzerine görev yaptığı üniversitedeki görevinden ayrılarak Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanlığı’na atanması beklenirken Ali- Cengiz oyunlarıyla Senato’dan onay verilmeyen mesleğinin ehli ve liyakat sahibi Tirebolulu hemşehrimiz Prof. Dr. Pınar Eraslan Yanıkoğlu, Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı oldu.

GİRESUN’DA AYAK OYUNU; KIBRIS’TA DEKAN


Tirebolulu hemşehrimiz Prof. Dr. Pınar Eraslan Yanıkoğlu, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde görevliyken, Giresun Üniversitesi’nin talebi üzerine Tirebolu İletişim Fakültesi’ne Dekan olmak için bulunduğu üniversiteden ayrıldı.

İSMİ YÖK'E GİTTİ AMA....

YÖK’e ismi gitmesine rağmen bir türlü Giresun Üniversitesi Senatosu’ndan onay verilmeyen Prof. Dr. Yanıkoğlu, Giresun Üniversitesi ile ilişkisini keserek Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı oldu.

TIME'YE ANLATTI

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde görevliyken dahi Tirebolu İletişim Fakültesi’ne katkı sağlamak amacıyla uzaktan eğitim dahi verdiğini ifade eden Prof. Dr. Pınar Eraslan Yanıkoğlu, içini TIME’ye döktü.

TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ’NE KATKIDA BULUNDUM

Yanıkoğlu,‘Tirebolu İletişim Fakültesi'nin kuruluşu sırasında, Kocaeli Üniversitesi öğretim üyesiyken, Tirebolu İletişim Fakültesi’nin bina projesi ve yapılanması konusunda Tirebolulu Komisyona katkıda bulunmuştum. Anne tarafımdan Tirebolulu olduğumdan elimden geldiğince bilgi ve deneyimlerimi bu süreçte paylaştım. İlk yıllarından itibaren önce uzaktan öğretim yoluyla ders verdim, sonra da İÜ'den kanuni görevlendirme ile Tirebolu'ya taşınarak bir yarıyıl yoğun şekilde orada ders verdim. Şimdiki görev yerim 130 farklı ülkeden yaklaşık 20 bin öğrencisi olan KKTC'nin 30 yıllık tarihi ile en eski üniversitelerinden birisi olan Girne Amerikan Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı görevine atandım’ dedi.

REKTÖR, ASLINDA ELMAS'I MI KORUYOR?

Öte yandan, bilindiği üzere halen vekaletle yönetilen ve öğretim babında yerlerde süründüğü herkesce malum olan Tirebolu İletişim Fakültesi'nin Dekanlığını iletişim bilimiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan rektör danışmanı ve Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nazım Elmas yürütüyor.


Bu haber 2301 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ÇAN KULESİ KALDIRILDI

ÇAN KULESİ KALDIRILDI TIME GÜNCEL HABER- AK Partili Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, CHP'li Belediye eski Başkanı Kerim A...

GİRESUN BARO BAŞKANI HALA NEYİ BEKLİYOR?

GİRESUN BARO BAŞKANI HALA NEYİ BEKLİYOR? TIME ÖZEL DETAY-SORGU HABER- Giresun Baro Başkanı Av. Soner Karademir, meslektaşları tarafından göreve çağrıldı.
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi