GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

OLDU MU AMA?... REKTÖR HOCA BU NE İŞ!

OLDU MU AMA?... REKTÖR HOCA BU NE İŞ!

Tarih 07 Ağustos 2018, 18:45 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL HABER- Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un profluk ünvanı taşıyan Doğankentli hemşehrimiz Tekin’in yerine doktor öğretim üyesi illlaki Bulancaklı olsun ısrarıyla Karaman’ı tercih etmesi üniversite camiasında şaşkınlıkla karşılandı.


Başarılı çalışmalarıyla göz dolduran Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feridun Tekin’in aynı zamanda görev yaptığı ÖSYM Giresun Sınav İl Koordinatörlüğü görevinden alınacağı ileri sürüldü.

HEDEF ASLINDA MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK MÜ?

Son olarak AK Parti Giresun Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Sabri Öztürk'ün öncülüğünde Görele Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Sanat Çalıştayı’ kapsamında ilimizin tanıtımı için Türkiye, Moldova ve Azerbaycanlı ressamlar tarafından yapılan resim sergisiyle gündeme gelen Dekan Prof. Dr. Feridun Tekin’in her nedense şimdilerde hedefe koyulduğu iddia ediliyor.

PROF TEKİN'İN YERİNE ÖĞRETİM ÜYESİ KARAMAN

Gazetemizin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere bakılırsa aynı zamanda ÖSYM Giresun Sınav İl Koordinatörlüğü görevini yürüten Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feridun Tekin’in bu vazifesinden alınacağı yerine ise Rektör Danışmanı ve Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Oktay Karaman’ın getirileceği kaydedildi.

ÜNİVERSİTEDE BÜYÜK ŞAŞKINLIK

İddiaya göre, Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feridun Tekin’in ÖSYM Giresun Sınav İl  Koordinatörlüğü görevden alınarak yerine Rektör Danışmanı ve Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Oktay Karaman’ın atanmasına ilişkin ilgili yazının ÖSYM’ye iletildiği de öğrenildi.

YANDAŞA SINAV ÜCRETİ RANTI MI?

Bu arada, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un profluk ünvanı taşıyan Tekin’in yerine doktor öğretim üyesi Karaman’ı tercih etmesi üniversite camiasında şaşkınlıkla karşılandı.

Bir iddiaya göre, olası bu görev değişiminde sınav ücretleri manasında yandaşlara rant sağlandığı savı dillerde dolaşıyor.

Bilindiği gibi, geçen ay (Temmuz 2018) Giresun Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Öğrenci Sınavı’ için Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun ile Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Oktay Karaman Almanya’ya birlikte gitmişti.

Bu haber 2153 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU İLK NİKAHINI KIYDI

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU İLK NİKAHINI KIYDI TIME GÜNCEL HABER- 31 Mart yerel seçimlerinde Giresun Belediye Başkanı seçilen Aytekin Şenlikoğlu, ilk nikahını kıy...

MÜDÜR KARAAHMETOĞLU GÖREVDEN ALINDI

MÜDÜR KARAAHMETOĞLU GÖREVDEN ALINDI TIME ÖZEL HABER- Hadi bunu da ilk bizden öğrenin.Giresun Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Karaahmetoğlu ...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi